Παρέμεινε χαμηλά ο Κλεάνθης

Σε δεινή βαθμολογική θέση παρέμεινε ο Κλεάνθης Παραδεισίου ο οποίος γνώρισε την ήττα και στην Κάρπαθο από τον τοπικό Ποσειδώνα με 2 – 0.

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου ξεκίνησε αρκετά καλά το παιχνίδι ωστόσο από τα μισά του ημιχρόνου και μετά οι Καρπάθιοι ανέβηκαν αισθητά και μέσα σε οκτώ λεπτά κατάφεραν να σημειώσουν δυο τέρματα «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το παιχνίδι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έπαιξαν με τις αντεπιθέσεις και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για να πετύχουν και άλλα τέρματα. Μετά από αυτή την ήττα, ο Κλεάνθης παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας

Το σκορ άνοιξε στο 30’ με αυτογκολ ο Πιτσουρδάκης ο οποίος μετά από σουτ του Φελουζή (είχε προηγηθεί σουτ του Μανώλη Σπανού και δύσκολη απόκρουση του Ηλία) προσπάθησε να διώξει αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 38’ ο Μανώλης Σπανός με ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αυγενικού (Τσέτσος, Μαυρουδής)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Σκευοφύλακας, Κεσίδης, Καζηλιέρης, Γιάννης Σπανός, Ζαρκαδούλας, Καουκάκης (65’ Διακόπουλος), Πεπελάσι, Φελουζής (80’ Σταύρου), Κοκούνια (80’ Ζυγούρης), Τυχαλάς (70’ Χατζηκοντός), Μανώλης Σπανός
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Ηλίας, Γρηγοριάδης, Τριανταφύλλου (60’ Χρήστος Σαίτης), Πιτσουρδάκης, Τσίγκρηλας, Δανάς, Μπιγκό, Θάνος (80’ Σάββας Σαίτης), Ποζατζίδης, Πελέκης, Στάππας