Ο Ποσειδώνας έβαλε και ο Άρης έχανε…

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 161 ΦΟΡΕΣ

Σημαντική νίκη των Καρπάθιων 1-0 στο 87’ χάρις σε γκολ του Βιτώρη, με τους «κιτρινόμαυρους» όμως να έχουν ένα… κάρο ευκαιρίες

Η έδρα θα αποτελέσει το μεγάλο… όπλο του Ποσειδώνα Καρπάθου φέτος στο πρωτάθλημα, όπως φάνηκε από τις πρώτες δύο αγωνιστικές.

Η ισοπαλία χωρίς τέρματα στην πρεμιέρα με τον Αστέρα Παστίδας και η νίκη 1-0 χθες κόντρα στο δυνατό εξίσου Άρη καθιστούν τους Καρπάθιους μια από τις υπολογίσιμες ομάδες και στη φετινή διοργάνωση.

Βέβαια, οι «κιτρινόμαυροι» χθες έχασαν ένα… κάρο ευκαιρίες για να μπουν μπροστά στο σκορ, και στο 87’ δέχτηκαν το γκολ από το Βιτώρη, επιστρέφοντας στη βάση τους χωρίς καν βαθμό.
Φάσεις και γκολ

12’ Συνδυασμός Γκίκα, Χατζηπέτρου και Κρεκούκια, με τελικό αποδέκτη το Μάλλιο, διώχνοντας την μπάλα ο Χατζημανώλης σε κόρνερ πριν ο επιθετικός του Άρη πλασάρει για να ανοίξει το σκορ.

14’ Σουτ του Αξιώτη, πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γαλάνη.

22’ Πλασέ του Τσιαβέλη από κοντά, απόκρουσε ο Καραγιάννης.

25’ Νέο σουτ του Χατζηλιόντα, με τους αμυντικούς του Ποσειδώνα να διώχνουν πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

30’ Μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ο Χατζηλιόντας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

38’ Εκτέλεση πλάγιου με δύναμη από τον Ζαρκαδούλα, και η μπάλα πήγε στον Πομπό που τροφοδότησε με κεφαλιά τον Μπαϊρακτάρη, αλλά ο τελευταίος δεν πρόλαβε να γίνει απειλητικός, αφού φάνηκε να υπάρχει τράβηγμα, κάτι για το οποίο και διαμαρτυρήθηκαν οι «κιτρινόμαυροι».

48’ Σέντρα του Γκίκα και κεφαλιά του Μπαϊρακτάρη, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γαλάνης.

50’ Νέα εκτέλεση απευθείας κόρνερ του Χατζηλιόντα και ωραία απόκρουση του Γαλάνη.

60’ Σουτ του Μάλλιού από μακριά, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων δήλωσε «παρών».

65’ Πάσα του Βασιλειώτη για το Λαδένογλου, που πλάσαρε ψηλά άουτ.

87’ Το σουτ του Κοντονικόλαου από κοντά απόκρουσε αρχικώς ο Καραγιάννης αλλά ο Βιτώρης στην επαναφορά πλάσαρε για το 1-0.

89’ Μετά από φάση διαρκείας, Πομπός και Μπαϊρακτάρης έπιασαν διαδοχικά τις κεφαλιές, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
Καλή ήταν η διαιτησία του Αντώνη Παπαβασιλείου και των βοηθών του, Κούτση και Αντωνά.

Ποσειδών: Γαλάνης, Σπανός, Χατζημανώλης, Κούτολος, Κεσίδης, Φασουλέτος, Τσιαβέλης, Καουκάκης Χ. (72’ Φράγκος), Βασιλειώτης (80’ Βιτώρης), Λαδένογλου (88’ Καραναστάσης), Κοντονικόλαος (85’ Καουκάκης Γ.).
Άρης: Καραγιάννης, Τσελεπίδης, Πομπός, Κρεκούκιας, Γκίκας, Ζαρκαδούλας, Αξιώτης, Μπαϊρακτάρης, Μάλλιος, Χατζηλιόντας, Χατζηπέτρος (89’ Σακελλάρης).

Χρυσόστομος Χάσταλης: «Ο Ηρακλής θα πρωταγωνιστήσει και πάλι»

Πρωτιές για τη Ραφαέλα Σπανουδάκη στο Ντουμπάι

Με το «Τάμα 2024» ξεκινά το αγωνιστικό πρόγραμμα του ΑΣΙΑΘ Ρόδου

«Επανεκκίνηση» του τοπικού μπάσκετ

Στη Ρόδο και φέτος το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Μπριτζ Ανατολικής Ελλάδας και Νήσων Αιγαίου

Σάββας Σταυρίδης: «Είμαι χαρούμενος που επιστρέφω»

Φοίβος Κρεμαστής: Με το μυαλό στον Αστέρα Καισαριανής

Αστέρας Μασσάρων: Ανανέωσαν οι τρεις αρχηγοί