Η δωδεκανησιακή αποστολή για τους Αιγαιοπελαγίτικους Αγώνες

Την περασμένη Τετάρτη έληξε η προθεσμία αποστολής των δηλώσεων συμμετοχής από τους συλλόγους μας στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου για τους Αιγαιοπελαγίτικους Αγώνες Στίβου που θα γίνουν στη Μύκονο το σαββατοκύριακο 7-8 Οκτωβρίου.

Ο αριθμός των δηλώσεων συμμετοχής προκύπτει για κάθε σύλλογο από τη θέση του στην πανελλήνια κατάταξη του ΣΕΓΑΣ την περασμένη χρονιά, δηλαδή, στην προκειμένη περίπτωση, το 2016.  Βάσει αυτού, ο ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 έχει τη μεγαλύτερη αποστολή στα… χαρτιά, αλλά στο νησί των Κυκλάδων τους περισσότερους αθλητές και αθλήτριες συγκεντρώνει η Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000 λόγω του ότι την περασμένη χρονιά πήραν ξεχωριστή κατάταξη οι δύο σύλλογοι με αποτέλεσμα φέτος να αποτελέσουν ενιαία μεγάλη δύναμη για το νησί των σφουγγαράδων.

Η Ροδιακή παρουσιάζει όλες τις αποστολές των δωδεκανησιακών συλλόγων για τη διοργάνωση της Μυκόνου:

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009: Ρούσσος Σάββας (400μ. εμπ. Α., 200μ. Π.), Γιμούκης Αναστάσιος (Σφαίρα, Δίσκος Α.), Πετρόπουλος Συμεών (200μ. Π.), Χατζηγεωργίου Σωτήριος (Σφαίρα Π.), Πανσεληνάς Παναγιώτης (Ακόντιο Π.), Κώστας Παντελής (80μ. ΠΠΑ’), Μαστής Αργερίκ Δημήτρης Έντγκαρ (80μ. ΠΠΑ’), Τρικοίλης Γεώργιος (300μ. ΠΠΑ’), Αβδελίδης Γεώργιος (300μ. ΠΠΑ’), Νικολέττου Τσαμπίκα (Ύψος Γ.), Σταυρουλάκη Εμμανουέλα (Δίσκος Γ.), Σαουλίδη Άντζελα (80μ. ΠΚΑ’), Μιχελή Γεωργία (Μήκος ΠΚΑ’), Βαλσαμίδη Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΑ’), Κουλλάι Πάολα (Σφαίρα ΠΚΑ’), Τοπάλ Εμινέ (60μ. ΠΚΒ’), Μπίλλη Μαρία (60μ. ΠΚΒ’), Χατζηελευθερίου Παναγιώτα (150μ. ΠΚΒ’), Χριστοδούλου Αναστασία (Μήκος ΠΚΒ’), Παλαιού Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΒ’), Μιχελαράκη Ευδοκία (Σφαίρα ΠΚΒ’), Αυγουστάκη Ευαγγελία (Σφαίρα ΠΚΒ’).

ΑΟ Σταματίου: Αδαλουζίδης Αλέξανδρος (100μ. Α), Σεΐτης Μιχάλης (100μ., Ύψος Α), Ζήκας Διονύσης (100μ., 400μ. Α), Ρουσούλης Νικόλαος (400μ., 800μ. Α), Καρατέλο Κρίστοαν (200μ. Π), Μέμα Μαρκέλο (Σφαίρα Π.), Χουσεΐν Γκιουνάη (100μ. Γ), Θεοδώρου Κλέλια (Ύψος, Μήκος Γ.) Κολυμπίρη Μαρία (Ύψος Γ.), Γακούδη Παρθένα (Ύψος Γ.), Μαυρουδή Χριστίνα-Τσαμπίκα (200μ. Κ.), Μανωλά Δέσποινα (Σφαίρα Κ.), Ζενέγια Ελμπιόνα (300μ., Μήκος ΠΚΑ’), Χουσεΐν Σιντίκα (300μ. ΠΚΑ’), Οικονομοπούλου Σαββίνα (Μήκος ΠΚΒ’).

Νίκη Ρόδου: Παπανικήτας Ιωάννης (100μ. Α.), Γκούτης Γιώργος (60μ. ΠΠΒ’), Τσίγκου Ειρήνη (300μ., Μήκος ΠΚΑ), Περούλη Αγγελική (60μ. ΠΚΒ’), Νταγιά Ουρανία (60μ. ΠΚΒ’), Αμπελά Παναγιώτα (600μ. ΠΚΒ’), Διακομανώλη Άννα (Μήκος ΠΚΒ’), Αμπελιώτη Γεωργία (Μήκος ΠΚΒ’).

ΓΑΣ Υγεία Ρόδου: Μπονιάτης Νικόλαος (Σφαίρα, Δίσκος Α.), Λουκίσσα Παρασκευή (400μ. Γ.), Σταυρούλη Ανθούλα (80μ., Μήκος ΠΚΑ’), Παραστατίδου Γεωργία (300μ. ΠΚΑ’), Σιμιτζή Δικαία (150μ. ΠΚΒ’).

Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000: Κουτελλάς Ηλίας (100μ. Α.), Λαουδίκος Αναστάσιος (Ακόντιο Α.), Τηλιακός Παύλος (300μ. ΠΠΑ’), Μηλιάδης Μιχάλης (300μ. ΠΠΑ’), Έλληνας Ανδρέας 91000μ. ΠΠΑ’), Κουλούρης Ιωάννης (150μ. ΠΠΒ’), Φωτιάδης Νικήτας (Σφαίρα ΠΠΒ’), Ζωγραφάκη Μαρία (400μ., 800μ. Γ), Καμπουράκη Ευαγγελία (800μ. Γ.), Κίκους Λαρίσα (3000μ. Γ.), Κουτελλά Ειρήνη (Ύψος Γ.), Μαγκούλια Μαρία (Σφαίρα, Δίσκος Γ.), Σαββάκη Όλγα (200μ. Κ.), Μαρίνου Μαλένα-Ελένη (Σφαίρα Κ.), Αλαφάκη Τσαμπίκα (Ακόντιο Κ.), Μαρίνου Τζορτζίνα (Ακόντιο ΠΚΑ’, Σφαίρα Κ.), Καστρινού Κυραψηλή (80μ. ΠΚΑ’), Μάγκου Μαρία-Καλλιόπη (80μ., Μήκος ΠΚΑ’), Σαββάκη Φωτεινή-Μαρία (300μ. ΠΚΑ’), Κίκους Ιοάνα-Τζεανίνα (300μ. ΠΚΑ’), Καμπουράκη Ειρήνη (1000μ. ΠΚΑ’), Μπαϊράμη Ευαγγελία (1000μ. ΠΚΑ’), Σαββάκη Όλγα (Μήκος ΠΚΑ’), Μαγκούλια Γραμματική (Σφαίρα ΠΚΑ’), Κουρκούτη Καλοτίνα (600μ. ΠΚΒ’), Μεϊμάρη Καλλιόπη (Σφαίρα ΠΚΒ’).

Εύδαμος Κω: Κώτσης Γεώργιος (400μ. Α.), Διακοστεφανής Σέργιος (800μ., 3000μ. Α.), Καραγιάννης Απόστολος (400μ. εμπ, Μήκος Α.), Τρούμπας Γεώργιος (Σφαίρα, Ακόντιο Α.), Σαΐτης Ιωάννης (200μ. Π.), Μουζάκης Γεώργιος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Παρτσανάκης Κωνσταντίνος (Ακόντιο Π.), Καλτσάτης Ιωάννης (300μ. ΠΠΑ’), Χατζηστέργου Αντώνιος (150μ. ΠΠΒ’), Κουλλιάς Καλλιόπη (400μ. Γ.), Τρουμούχη Αικατερίνη (800μ., 3000μ. Γ.), Φραζή Φιλοθέη (200μ., Ακόντιο Κ.), Μεταξωτού Μαρία-Στεργία (Σφαίρα, Ακόντιο Κ.), Χατζηνικολάου Δομνίκη (80μ. ΠΚΑ’), Καλλερέ Ανθούλα (80μ. ΠΚΑ’), Μανσούρ Μυριάμ (300μ. ΠΚΑ’), Κατσιούλη Σοφία (300μ. ΠΚΑ’), Χρηστοφή Ιωάννα-Ραφαηλία (Μήκος ΠΚΑ’).

Ιπποκράτης ο Κώος: Ιμπραήμ Φαναρτζής (Σφαίρα, Ακόντιο Α.), Διακογιώργης Χριστόφορος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Ζώης Ελευθέριος (150μ. ΠΠΒ’), Μπάλα Ιρένα (300μ. ΠΚΑ’), Καβουρμά Βασιλική (600μ. ΠΚΒ’), Λέκα Τζεσίλντα (60μ. ΠΚΒ’), Πετρή Τσαμπίκα (150μ. ΠΚΒ’), Σοφιανού Τσαμπίκα-Διονυσία (150μ. ΠΚΒ’), Μαλάκη Αικατερίνη (Μήκος ΠΚΒ’), Πλαγκέτη Αργυρώ (Μήκος ΠΚΒ’).

ΑΟ Καλλιπάτειρα: Πισσάκας Σωτήριος (Ύψος, 200μ. Α.), Μίαρης Νικόλαος (Μήκος ΠΠΒ’), Σιμιτζής Απόστολος (Μήκος ΠΠΒ’), Οικονόμου Θέμις (Ύψος, Σφαίρα Γ.), Σαλπιγκτίδη Αποστολία (200μ. Κ.), Παπαντωνίου Αναστασία (80μ. ΠΚΑ’), Παπαδοπούλου Βαλασία (80μ. ΠΚΑ’), Τριγένη Ιωάνν (300μ. ΠΚΑ’), Τουρλούγκου Μαρία (300μ. ΠΚΑ’).

ΓΣΝ Λέρου: Μούγκρος Ισίδωρος (3000μ. Α.), Νταλλαρής Αναστάσιος (Μήκος, Ύψος Α.), Κατραμάδος Νικόλαος (Σφαίρα, Ακόντιο Π.), Νταλλαρής Αντώνιος (600μ. ΠΠΒ’), Λιβανός Παντελής (600μ. ΠΠΒ’), Ρηγούλη Ειρήνη (Μήκος ΠΚΒ’), Κφαράκη Ελένη (Σφαίρα ΠΚΒ’), Στρατάκη Κωνσταντίνα (Σφαίρα ΠΚΒ’).

Ο αριθμός των μελών της κάθε αποστολής ανά σύλλογο:

 

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΕΑΣ

ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΑΤΟΜΑ

1

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

14

16

2

ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

48

14

3

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

50

14

4

ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

73

13

5

ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

85

12

6

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΩΝ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

86

12

7

ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

100

11

8

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

106

11

9

ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

109

11

10

ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

110

11

11

ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

123

10

12

ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

131

9

13

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

135

9

14

ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

140

9

15

ΚΑΖΩΝΗΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

142

9

16

ΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΣΒΟΥ

147

9

17

ΑΛΚΑΙΟΣ

ΛΕΣΒΟΥ

174

7

18

ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ

ΛΕΣΒΟΥ

205

5

19

ΝΑΞΙΑΚΟΣ 2003

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

206

5

20

ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΛΗΜΝΟΥ

ΛΕΣΒΟΥ

211

5

21

ΑΟ ΠΑΡΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

213

5

22

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

218

5

23

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΘΗΡΑΣ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

219

5

24

ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ

ΧΙΟΥ-ΣΜΟΥ

220

4

25

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

223

4

26

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΗΓΝΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

243

3

27

ΠΕΨΑΣ «Η ΡΙΒΑ»

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

244

3

28

ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

248

3

29

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ Ο ΚΩΟΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

250

3

30

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

254

3

31

ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

257

3

32

ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

258

3

33

ΠΑΝΙΚΑΡΙΑΚΟΣ

ΧΙΟΥ-ΣΑΜΟΥ

265

3

34

ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

270

3

35

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ

ΛΕΣΒΟΥ

273

3

36

ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

-

3

37

ΙΕΡΑΞ ΠΛΑΚΩΝ ΜΗΛΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

-

3

38

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

-

3

39

ΑΣ ΣΥΜΗΣ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

-

-

40

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΛΕΣΒΟΥ

-

3