Αθλητής της χρονιάς ο Μέσι για την "Equipe"

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 263 ΦΟΡΕΣ

Κορυφαίος αθλητής της χρονιάς αναδείχθηκε για το 2011 ο Λιονέλ Μέσι, από τη γαλλική αθλητική εφημερίδα "Equipe".

Ο σταρ της Μπαρτσελόνα, με την οποία κατέκτησε 5 συνολικά τρόπαια φέτος (Champions League, Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, Πρωτάθλημα Ισπανίας, Super Cup Ισπανίας και Super Cup Ευρώπης) συγκέντρωσε 807 πόντους στην ψηφοφορία που πραγματοποιήθηκε.

Πίσω του, ο Αργεντινός επιθετικός άφησε τον Νόβακ Τζόκοβιτς, το No1 της κατάταξης στο τένις, και 3ο τον δεύτερη συνεχόμενη φορά Παγκόσμιο Πρωταθλητή της Formula 1, Σεμπάστιαν Φέτελ.

Φοίβος: Θέλουν να κάνουν «διπλό» στη Χίο

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!