Δίδυμοι πύργοι

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 144 ΦΟΡΕΣ

Οριστική θεωρείται η μεταγραφή της Ισκιόγλου στον Ιπποκράτη

Μόνο η επίσημη ανακοίνωση του Ιπποκράτη απομένει για να οριστικοποιηθεί η απόκτηση της Ελίνας Ισκιόγλου για την αγωνιστική περίοδο 2013-14 που θα βρει τις Κώες στην Α1 κατηγορία. Η 27χρονη Ελίνα, με ύψος 1.90, παίζει και στις δύο θέσεις της ρακέτας και αναμένεται να αποτελέσει πολύ δυνατό δίδυμο με την Ηρώ Κουφογιάννη. Στο περσινό πρωτάθλημα με τον Αθηναϊκό, η Ισκίογλου έπαιξε 22 ματς στην κανονική περίοδο σημειώνοντας 85 πόντους με 17/24 ελεύθερες βολές (70%), 34/72 δίποντα (47%), μάζεψε 55 ριμπάουντ (33 αμυντικά, 22 επιθετικά), έκανε 22 λάθη, μοίρασε 14 ασίστ, έκανε 15 κλεψίματα και 5 τάπες. Στα πλέι οφ συμμετείχε και στους τέσσερις αγώνες πετυχαίνοντας 20 πόντους με 4/4 βολές, 8/18 δίποντα, 13 ριμπάουντ (10-3), 5 ασίστ και 3 κλεψίματα σε περίπου 15 λεπτά συμμετοχής ανά παιχνίδι.

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!