Oι συνήθεις... ύποπτοι

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 410 ΦΟΡΕΣ

Πολύ καλή η εμφάνιση γι’ άλλη μια φορά από τους αθλητές του Ροδήλιου στο τοπικό πρωτάθλημα ποδηλασίας αντοχής

Καθολική ήταν η επικράτηση των αθλητών του Ροδήλιου στο τοπικό πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου, στον αγώνα αντοχής που διεξήχθη την περασμένη Κυριακή στη κυκλική διαδρομή μήκους 25 χλμ ως εξής: Άγιος Σουλάς, Διμυλιά, Διασταύρωση Σαλάκου, Καλαβάρδα, Φάνες, Σορώνη, Άγιος Σουλάς.

Στην κατηγορία των ανδρών 100 χλμ (4 στροφές) οι αθλητές του Ροδήλιου διέπρεψαν καταλαμβάνοντας και τις τρεις θέσεις με την εξής σειρά:
1ος Παπασταματάκης Κυριάκος, Ροδήλιος
2ος Ερως Καζαντζιαν, Ροδήλιος
3ος Κολιάδης Αντώνης, Ροδήλιος

Στην κατηγορία Μάστερ: 75 χλμ (3 στροφές), οι αθλητές του Ροδήλιου πήραν τις δύο από τις τρεις θέσεις με την εξής σειρά:
1ος Κυπριάδης Γεώργιος, Ροδήλιος
3ος Ρέγκλης Νικόλαος, Ροδήλιος

Ο πρόεδρος της ομάδας, Γιάννης Παπασταματάκης, αφού συνεχάρη τους αθλητές που διέπρεψαν στον αγώνα, καθώς και τον προπονητή τους, Νεκτάριο Πολίτη, τόνισε: «Η σκληρή δουλεία είχε ως αποτέλεσμα ο Ροδήλιος, για ακόμη μια χρονιά, να κρατά τα σκήπτρα της ποδηλασίας στα Δωδεκάνησα και την 2η θέση στην μέχρι τώρα βαθμολογία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας».

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων