Special Olympics: Στην κορυφή η Θεσσαλονίκη

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 612 ΦΟΡΕΣ

Κατέκτησε την πρώτη θέση τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες. Τρίτη η Ρόδος

Πέρασε στην ιστορία με τα λαμπερότερα χρώματα το αγωνιστικό διήμερο του F4 μπάσκετ Special Olympics στο Βενετόκλειο. Οι διοργανωτές φρόντισαν επιμελώς να γεμίσουν τις άδειες εξέδρες της τελετής έναρξης με μαθητές από δημοτικά σχολεία και γυμνάσια αλλά και πειθαρχημένους στρατιώτες μιας και τα σώματα ασφαλείας στήριξαν ενθέρμως τη διοργάνωση.

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν εκπληκτική, όπως μόνο τα μικρά παιδιά με τον ενθουσιασμό τους και το κέφι τους ξέρουν να δημιουργούν. Τα γέλια και οι φωνές συνόδευσαν τις ομάδες και στους ημιτελικούς της Τρίτης αλλά και στους χθεσινούς τελικούς, δίνοντας ώθηση στους αθλητές και τις αθλήτριες.
Τέτοια δυναμική ατμόσφαιρα μόνο τα μικρά παιδιά  μπορούσαν να δημιουργήσουν
Τέτοια δυναμική ατμόσφαιρα μόνο τα μικρά παιδιά μπορούσαν να δημιουργήσουν
Οι θεατές του F4 ήταν όλων των ηλικιών

Τη «δική» της εξέδρα, με τους πιο μικρούς σε ηλικία θαυμαστές, είχε η Θεσσαλονίκη η οποία πανηγύρισε την κατάκτηση της πρώτης θέσης τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες. Στον τελικό των γυναικών, η Θεσσαλονίκη επικράτησε της Μακεδονίας με 16-10 και στον αντίστοιχο των ανδρών, με 27-17 της Αττικής.
Η Ρόδος παρέδωσε τη σημαία στην Κύπρο

Στην τρίτη θέση η Ρόδος
Στους αγώνες ανδρών, η Ρόδος κατέκτησε την 3η θέση της διοργάνωσης επικρατώντας στο μικρό τελικό 13-6 της Κύπρου.
«Πνίγηκε» στις αγκαλιές των αθλητών η Γιάννα Δεσποτοπούλου

Οι αθλητές που κέρδισαν το ασημένιο μετάλλιο στους ευρωπαϊκούς αγώνες special Olympics στο Βέλγιο τον περασμένο Σεπτέμβρη απέσπασαν το θερμότερο χειροκρότημα από τους μικρούς αλλά και τους μεγάλους θεατές που βρέθηκαν στο Βενετόκλειο χθες το πρωί. Η τελική κατάταξη ανά κατηγορία έχει ως εξής: Γυναίκες: 1) Θεσσαλονίκη 2) Μακεδονία 3) Αθήνα 4) Αττική, Άνδρες: 1) Θεσσαλονίκη 2) Αττική 3) Ρόδος 4) Κύπρος.
Νικήτρια και στις δύο κατηγορίες η Θεσσαλονίκη
Αναμνηστικές φωτογραφίες όλων των συμμετεχόντων

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων