"Βραχυκύκλωμα" στο τέλος για τον Κολοσσό και ήττα με 67-69 από τον ΠΑΟΚ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 529 ΦΟΡΕΣ

Την ήττα με 67-69 στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς στο Βενετόκλειο, γνώρισε σήμερα ο Κολοσσός από τον ΠΑΟΚ.

Οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, όμως το βραχυκύκλωμα των "θαλασσί" στην τέταρτη περίοδο επέστρεψε στην ομάδα της Θεσσαλονίκης να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα στο τέλος της 3ης περιόδου ο Κολοσσός προηγήθηκε με 58-57 χάρη σε τρίποντο του Σκοτ.

Όμως το κακό ξεκίνημα στο τελευταίο δεκάλεπτο και οι μόλις εννιά πόντοι που πέτυχαν, έδωσε το δικαίωμα στον ΠΑΟΚ να προηγείται με 63-69 34'' πριν το τέλος.

Η ομάδα της Ρόδου μείωσε σε 67-69 14'' πριν το φινάλε, ο Τσόχλας και ο Χάγκινς είχαν από ένα άστοχο σουτ και ο "Δικέφαλος του Βορρά" πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στην Α1.

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 39-39, 58-57, 67-69

Κολοσσός (Λυκογιάννης): Λαρεντζάκης 4, Ουότερς 10, Μανωλόπουλος 6 (2), Σμιθ, Στεφανίδης 2, Λίντεν 6, Σκοτ 10 (2), Τσάμης 18 (1), Χάγκινς 11.
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Λάνγκφορντ 14, Λιάπης, Κάρτερ 9 (1), Κακαρούδης 2, Τσόχλας 3 (1), Δέδας 5 (1), Μαργαρίτης 12 (1), Οντουμ 16 (1), Βον 1, Μπρέμερ 5 (1), Σαλούστρος 2.

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων