Εκπληκτικός ο Κολοσσός, νίκησε τον ΠΑΟ με 75-73!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 325 ΦΟΡΕΣ

Εκπληκτική νίκη επί του Παναθηναϊκού με 75-73 πέτυχε πριν από λίγο ο Κολοσσός H Hotels στο Βετενόκλειο, ισοφάρισε τη σειρά των πλέι οφ της Α1 σε 1-1 και τη μετέφερε στο ΟΑΚΑ, όπου θα παλέψει την ερχόμενη Τρίτη για το… θαύμα των θαυμάτων.

Οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη έκαναν κατάθεση ψυχής, εκμεταλλεύτηκαν πλήρως τις απουσίες του «τριφυλλιού» (στην Αθήνα έμειναν οι Διαμαντίδης, Γιάνκοβιτς, Φώτσης και Χαραλαμπόπουλος) και «πατώντας» στο εκρηκτικό τους ξεκίνημα, επέβαλαν το ρυθμό τους, κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ τους 43-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινοι» αντέδρασαν, το παιχνίδι έγινε ντέρμπι και έτσι συνεχίστηκε μέχρι το τέλος, με τον Κολοσσό να δείχνει μεγαλύτερα αποθέματα πάθους και καθαρού μυαλού και να κατακτά, μετά την τελευταία χαμένη επίθεση του Παναθηναϊκού, μία σπουδαία νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-10, 43-36, 61-59, 75-73