Πρωταθλήτριες Αθανασίου, Μαμαλίγκα

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 160 ΦΟΡΕΣ

Πήγε πολύ καλά ο Διαγόρας στο πρωτάθλημα των ρέτζιοναλ που έγινε το Σαββατοκύριακο στην Κω

Πανηγύρισαν τίτλο τα κορίτσια του Διαγόρα στην Κατηγορία Κ-16 στο πρωτάθλημα των ρέτζιοναλ που έγινε στην Κω το Σαββατοκύριακο. Αθανασίου και Μαμαλίγκα πήραν την πρώτη θέση και θα εκπροσωπήσουν τον νομό μας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Πέρα από αυτή την κατάκτηση ο “γηραιός” της πόλης μας είχε μια πολύ καλή παρουσία κι αυτός είναι ο λόγος που ο σύλλογος απονέμει τα εύσημα σε αθλητές-τριες και τον προπονητή τους.

Η ανακοίνωση που εξέδωσε ο Διαγόρας αναφέρει:
«Ο Γ.Σ. Διαγόρας συγχαίρει όλες τις ομάδες του που συμμετείχαν στο τουρνουά Regional beach volley Δωδεκανήσου, που έγινε στην Κω το Σαββατοκύριακο 16 &17 Ιουλίου 2016.
Ιδιαίτερα, συγχαίρει την ομάδα μας των Ιωάννα Αθανασίου και Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, όπως και τον προπονητή τους Νίκο Μακρή.

Τα κορίτσια ανακηρύχτηκαν πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στην κατηγορία Κ16 και εξασφάλισαν το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα!

Ο «Γηραιός» τους εύχεται «ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ» και καλή αρχή στην αθλητική τους σταδιοδρομία, που μόλις ξεκινά. Τους υπόσχεται ότι θα είναι δίπλα τους, γιατί έχουν όλα τα προσόντα για να το πετύχουν! Ήθος, εργατικότητα και ταλέντο!

Αξίζει να σημειωθεί ότι Αθανασίου και Μαμαλίγκα ήταν και φιναλίστ στη μεγαλύτερη κατηγορία Κ19, όπου τελικά κατέκτησαν τη 2η θέση!