Αγώνας ρίψεων από τον ΑΟ Σταματίου

Νέος αγώνας στίβου θα διοργανωθεί από τον ΑΟ Σταματίου και την Ε.Α.Σ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου το Σάββατο 3 Μαρτίου με ώρα έναρξης στις 12.00 στο ΔΑΚ «Καλλιπάτειρα».

Πρόκειται για την 1η  Εαρινή Συνάντηση Ρίψεων, που θα διεξαχθεί, σύμφωνα με τη Γενική Προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ με τους παρακάτω όρους:     

Ηλικίες: 
Κατηγορία    Έτος γεννήσεως

ΠΠ α΄ - ΠΚ α΄ (Κ16)    2003-2004
Π-Κ (Κ18)    2001-2002
Ε-Ν (Κ20)    1999-2000
Α-Γ    1998 & Μεγαλύτεροι

Αγωνίσματα:
Κατηγορία                            Ρίψεις
ΠΠΑ΄ - ΠΚΑ΄                 Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός - Δισκοβολία
Π - Κ                                Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός - Δισκοβολία
Ε – Ν (Κ20)                    Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός - Δισκοβολία
Α – Γ                                Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός - Δισκοβολία

 

Προσπάθειες
Οι προσπάθειες για όλα τα αγωνίσματα θα είναι 6.

Δικαίωμα συμμετοχής: 
Κάθε σωματείο έχει δικαίωμα να δηλώσει απεριόριστο αριθμό αθλητών-τριών στα αντίστοιχα αγωνίσματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα, οι οποίοι μπορούν να αγωνιστούν σε όσα αγωνίσματα επιθυμούν, σύμφωνα με την κατηγορία που ανήκουν και με βάση τη Γενική προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ Δεν επιτρέπεται η συμμετοχή εκτός συναγωνισμού για οποιονδήποτε αθλητή-τρια της κατηγορίας.

Δηλώσεις συμμετοχής:
Τα σωματεία θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονικά τη δήλωση συμμετοχής τους για όλες τις κατηγορίες, έως τέσσερις (4) ημέρες πριν την διεξαγωγή των αγώνων, Τρίτη 28/2/2018 στο technicaldirector.segasdod@gmail.com.  
Στους αγώνες οι συνοδοί θα πρέπει να έχουν μαζί τους τα δελτία των αθλητών ιατρικώς θεωρημένα για τους τελευταίους δώδεκα μήνες (12) μήνες, για να τα καταθέσουν στην γραμματεία των αγώνων (αίθουσα κλήσης). Οι συνοδοί προπονητές των συμμετεχόντων σωματείων, θα ενημερωθούν την προηγουμένη ημέρα των αγώνων για τη σειρά  που αγωνίζονται οι αθλητές/τριες που συμμετέχουν καθώς και για το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων.

Το πρόγραμμα: 
ΩΡΑ               ΡΙΨΕΙΣ

12:00    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ          ΠΠΑ΄- Π – Ε - Α
12:30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ          ΠΚΑ΄ - Κ – Ν - Γ
13:00    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ           ΠΠΑ΄- Π – Ε - Α
13:30    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ           ΠΚΑ΄ - Κ – Ν - Γ
14:00    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ         ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
14:30    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ         ΠΚΑ΄ - Κ – Ν – Γ
15:00    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ        ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
15:30    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ        ΠΚΑ΄ - Κ – Ν – Γ