Στο... παρά πέντε ο βαθμός για τη Σύμη

Την περασμένη Παρασκευή το βράδυ πραγματοποιήθηκε το παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής όσον αφορά τη Β’ Κατηγορία (α’ όμιλος) μεταξύ της τυπικά γηπεδούχου Σύμης και του Ηρακλή Λάρδου στο ενωσιακό γήπεδο του Κορακόνερου.

Με το ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν… φουριόζοι κι έδειξαν περισσότερο πάθος για τη νίκη, χάνοντας ευκαιρία να προηγηθούν στο 20’, αφού μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Μπενούρ σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Σπύρου Χατζηπέτρου.

Ένα τέταρτο μετά, ο Χαρίτος έπιασε από καλή θέση το σουτ και …βρήκε επίσης το δοκάρι, με το ημίχρονο πια να λήγει χωρίς σκορ.

Παρόλα αυτά, στο 60’ ο Ηρακλής βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ του Μπανουσάι έξω από την περιοχή, ενώ στο 80’ ξανά ο Μπενούρ εκτέλεσε φάουλ κι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Η Σύμη… χτύπησε με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών και το απευθείας φάουλ του Νίκου Χατζηπέτρου κάνοντας το 1-1, αλλά και πάλι ο Ηρακλής είχε την ευκαιρία για τη νίκη στις καθυστερήσεις, αφού ο Παπαϊωάννου σούταρε κι έστειλε την μπάλα δίπλα από τα δοκάρια της εστίας της Σύμης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Αλεξίου με βοηθούς τους Τσέτσο και Τσουρούτη.

Σύμη: Χατζηπέτρος Σ., Χατζηπέτρος Μ., Χατζηπέτρος Ν., Λεβεντέρης, Λινγκάσι (81’ Ε, Κυπριώτης), Λεβεντέρης (67’ Μ. Τσίκκης), Τσαουσέλης, Καραγιάννης, Χότζα (86’ Μπερζέστα), Ράπι Α., Ράπι Γ.
Ηρακλής: Καντιμοίρης, Δημπάλης (60΄ Παπαϊωάννου), Κούκι, Καλοπήτας, Καπιώτης (78’ Μουστάκας), Φάκκας, Χάσα (75’ Συμεωνίδης), Μπενούρ, Μπανουσάι, Μπραχούσι (25’ Καμμάς), Χαρίτος.