Με ψυχολογία στα μπαράζ ανόδου το «Ροδίων Άθλησις»

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 178 ΦΟΡΕΣ

Ολοκλήρωσε κατά τον καλύτερο τρόπο την κανονική περίοδο στην Αργυρούπολη

Νικηφόρα ολοκλήρωσε το «Ροδίων Άθλησις» την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στον β' υποόμιλο του Α' Ομίλου στην Α2 των ανδρών βόλεϊ και περιμένει πλέον τους αντιπάλους του στα μπαράζ.

Η Ροδίτικη ομάδα επιβλήθηκε της τοπικής ομάδας στην Αργυρούπολη με 3-0 σετ, παίζοντας καλό βόλεϊ.

Έχει πλέον όλο το χρόνο να προετοιμασθεί όσο γίνεται καλύτερα για τους αγώνες μπαράζ, στους οποίους μετέχουν σίγουρα η ΑΕΚ, ο Απόλλων Αθηνών και ένας ακόμα εκ των Παλλήνη και ΟΦΗ.

Στο χθεσινό ματς το «Ροδίων» ήταν καλύτερο και στα τρία σετ. Οι παίκτες του Νίκου Τρατσέλα υπερτέρησαν σε επίθεση, άμυνα και φιλέ και πήραν εύκολη νίκη.

Οι παίκτες του «Ροδίων» πήραν το α΄ σετ με 25-22 και περίμεναν την αντίδραση των γηπεδούχων. Είχαν όμως απαντήσεις και στο β΄ σετ, το οποίο κέρδισαν με 25-23 επικρατώντας εύκολα και στο γ΄ με 25-19.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ.Οικονόμου-Τουμπανάκης.

Ο Νίκος Τρατσέλας χρησιμοποίησε στο χθεσινό παιχνίδι τους Μακρή, Αρβανίτη, Παππά, Ποτολίδη, Προδρομίδη, Μοσχού, Κάλα Μαυράκη, Κοκολάκη και Γεράκη.

Ρήξη πρόσθιου χιαστού ο Νίκος Καμαριανός!