Όλα έτοιμα για την αφετηρία του 7ου ανοιχτού  τουρνουά στη Ρόδο

Πάνω από διακόσιοι αθλητές έχουν δηλωθεί στις δεκατέσσερις συμμετέχουσες ομάδες του 7ου ανοιχτού τουρνουά, με ηλικίες από 18 έως και 50+.  

Η «Ροδιακή» σας παρουσιάζει τα ρόστερ των 14 ομάδων, σύμφωνα με τις αιτήσεις που έχουν δηλωθεί (με αλφαβητική σειρά):

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ (Νίκος Μήτρου): Πασχάλης Σιαννούδης, Μάριος Καραΐσκος, Συμεών Παυλίδης, Απόστολος Ζώτος, Βασίλης Μαργαρίτης, Ηλίας Ηλιάδης, Ιωάννης Ζαριδάς, Σαράντης Παρασχάκης, Παναγιώτης Παπαλαζάρου, Γεώργιος Τριανταφύλλου, Γεώργιος Πλάτσης, Αριστοτέλης Γουλόπουλος, Ευάγγελος Κατσαρής, Φίλιππος Κωστής, Κωνσταντίνος Στεργιόπουλος, Μιχαήλ Μανιαδάκης, Νικηφόρος Παπαδάκης, Χαράλαμπος Δημουλάς, Αθανάσιος Κουρκουμπάς, Δημήτριος Πότογλου, Αθανάσιος Παναγιωτόπουλος (21 αθλητές). 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Γιάννης Τσακίρης): Ιωάννης Χριστοδουλάκης, Δημήτριος Βερβέρης, Στέφανος Κουτσούκος, Ιωάννης Κούκουλας, Σπυρίδων Καλαποδάκης, Δημήτρης Ζιώγας, Αναστάσιος Μπακαλούμας, Νικόλαος Νεοφύτου, Θωμάς Σαρίκος, Δημήτριος Σταύρου, Κωνσταντίνος Αβδελλής, Γεώργιος Λαμπαδάκης, Βασίλειος Περίδης, Μιχαήλ Καραγιάννης, Γεώργιος Κυπραίος, Αριστείδης Τσάτσος, Τηλέμαχος Καμπούρης, Εμμανουήλ Χαραλάμπους, Εμμανουήλ Ζέζιος, Ιωάννης Τσίγκας (20 αθλητές). 

ΙΒΙΣΚΟΣ SUMMER 2018 (Στέλιος Κωνσταντινίδης): Μαίος Καμπουράκης, Κώστας Τσαλίκης, Γιάννης Κουτσούκος, Γιώργος Φλοκκιού, Γιώργος Κωστάκης, Γιάννης Μωραΐτης, Σίμος Πυράκης, Αντώνης Πατινιώτης, Σπύρος Φιλιππόπουλος, Γιώργος Καστέλλας, Γιώργος Τσιτσούλας, Παναγιώτης Φυλτζανίδης, Γαβρίλος Σκάρος, Γιάννης Λεριάς, Γιάννης Σάββας, Γιώργος Δαλιάνης (16 αθλητές).

ΝΙΟΧΩΡΙ (Γιάννης Μαστοράκης): Ιωάννης Μαστοράκης, Σωτήριος Γιαννακίδης, Πολυζώης Δασκαλάκης, Γεώργιος Σταυριανάκης, Μωυσής Σακκής, Αιμίλιος Γαλάτος, Ελευθέριος Μπιλλιάς, Μιχαήλ Βασιλάκης, Ανδρέας Βρανάς, Λουκάς Γεωργάς, Ιωάννης Τσέρκης, Χρήστος Αναδιώτης, Γεώργιος Στρέμπας, Γεώργιος Κωσταρίδης (14 αθλητές). 

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ: Αυγερινού Αυγερινός, Αγγούριας Γεώργιος, Ακριτίδης Ελευθέριος, Μαντάλης Γεώργιος, Μηνατσής Γεώργιος, Ράδος Μιχαήλ, Σταύρου Σπυρίδων, Σπυρόπουλος Σπυρίδων, Τσέλιος Ιωάννης, Πασσαλής Πέτρος, Καστρινάκης Ιωάννης, Γενναιόπουλος Ευάγγελος, Τσιάλτας Βασίλειος, Καλλιγάς Ιωάννης, Κασέκας Φώτιος, Ζωγραφίδης Κωνσταντίνος, Τσούβαλης Σταύρος, Κουνάκης Παναγιώτης, Καρακεντή Χουσεΐν, Διακογεωργίου Νίκος (20 αθλητές). 

ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (Γιάννης Μαρουλλάκης): Γιάννης Μαρουλλάκης, Γιώργος Καμπουράκης, Σκεύος Καραβοκυρός, Δημήτρης Γιωτόπουλος, Νίκος Λυμπέρης, Σταμάτης Μαρουλλάκης, Λευτέρης Λεριάς, Δημήτρης Χάτας, Νίκος Γιωτόπουλος, Γιώργος Λάκουρας, Σωτήρης Ζέρβας, Νικήτας Γιαννάς, Δημήτρης Χαρτοφύλλης, Χάρης Μαυρονικόλας, Τάκης Θαρρενός, Ευγένιος Κασσανής, Δημήτρης Κάρρας, Νίκος Κοψιάς, Βάιος Καλοπήττας, Εμπεδοκλής Υψηλάντης (20 αθλητές). 

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ (Κώστας Λιβιεράτος): Γιάννης Κοντός, Κώστας Λιβιεράτος, Νίκος Καντής, Δημήτρης Ορφανός, Αντώνης Αττιτής, Μάνθος Χαρκιανάκης, Μιχάλης Κουκιάς, Παναγιώτης Μήτκας, Γιάννης Μάλιακας, Μάνος Μανέττας (10 αθλητές). 

ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ ΠΥΛΙΩΝΑΣ: Μακρής Αντ., Παπαγούρας Νίκος, Καραγιάννης Χρήστος, Ατσικνούδας Δημήτρης, Δημόπουλος Διονύσης, Καντιμοίρης Κυριάκος, Γκουιντάλιας Γιάννης, Βολοντάκας Αντώνης, Σαράντης Μιχάλης, Πάττας Σταύρος, Παπαγρηγορίου Γιάννης, Ταβερνάρης Αντώνης (13 αθλητές). 

BLUE CELTICS: Ιωάννης Καρπέτης, Νικόλαος Κάτρης, Γεώργιος Ράμμος, Εμμανουήλ Χηράκης, Ιωάννης Παπαγιαννόπουλος, Χρήστος Σταύρος Πετεβές, Γεώργιος Κωνσταντινίδης, Χρήστος Ράμμος, Χριστόφορος Χαρίσης, Κωνσταντίνος Χαραλάμπης, Δημήτριος Σαρικάς (11 αθλητές). 

BUZZER BEATERS (Χρήστος Μπίλιας):  Βαρβαρής Ιωάννης, Κωνσταντάρος Μηνάς, Χατζηνικήτας Τριαντάφυλλος, Γιαννακάκης Παναγιώτης, Κακούσιος Κωνσταντίνος, Χριστοφάκης Στέλιος, Φώσκολος Νίκος, Δημητρίου Παναγιώτης, Sittich Michal, Γιαννακάκης Βασίλειος, Νικολιδάκης Εμμανουήλ, Ατακλή Σελτσούκ, Τσικίμης Δημοσθένης, Πάλλας Στέφανος, Κλαδάς Μιχαήλ, Καρανικόλας Χρήστος, Χατζημάρκος Απόστολος, Ευγενικός Χρήστος, Φώτης Κωνσταντίνος (19 αθλητές). 

HERMES ELECTROINVEST (Αριστοτέλης Χατζηφούντας): Κώστας Κουρούνης, Τάσος Χαβιαράς, Στέργος Φακουλάς, Γεράσιμος Παραδείσης, Αντώνης Λαζαράκης, Νίκος Μοσχοβάκος, Ιάκωβος Κακάς, Γιάννης Αϊβαζίδης, Φωκάς Τσιφούτης, Αποστόλης Κολεγιάννης, Σπύρος Βασιλάκης, Άλκης Σιώκος, Γιώργος Αττιτής, Κώστας Κούρτης (14 αθλητές). 

MODELA (Ανδρέας Μαγριπλής): Σάββας Γιορδαμνής, Μόσχος Φάντης, Μιχάλης Αγαπητός, Χρυσοβαλάντης Παπαγιάννης, Χαράλαμπος Κατεπόδης, Δημήτρης Σαντιμπαντάκης, Τάσος Χαραλάμπης, Γαβριήλ Κόρρος, Γιώργος Κρητικός, Γιάννης Μελεκίδης, Γιάννης Γιαννέλης, Γιώργος Ρουμελιώτης, Παναγιώτης Κοκορόγιαννης, Ανδρέας Μαγριπλής (14 αθλητές). 

PICK ‘N’ ROLL (Μάνος Κασιώτης): Γιάννης Κόβρας, Στέφανος Κεφάλας, Κώστας Σακελλάρης, Θάνος Χατζηγιαννάκης, Μάνος Κασιώτης, Νεκτάριος Σαρούκος, Γιώργος Καρνιαούρας, Λευτέρης Χριστοφής, Βασίλης Παπαδομαρκάκης, Αντώνης Τσιάλτας (10 αθλητές). 

UNDERDOGS (Παναγιώτης Παπακώστας): Γιάννης Μουρουζίδης, Πάνος Παπακώστας, Πάνος Κουλούμπρης, Μανώλης Κλαδίτης, Γιώργος Στεφανίδης, Δημήτρης Μελισσάς, Βαγγέλης Τσεκουράς, Νίκος Ρέτσας, Τάσος Κουντούρης, Κώστας Κατσιμπρής, Γιώργος Πολίτης, Μιχάλης Μανέττας, Μιχάλης Μακρής, Χρήστος Πολυχρόνης, Άκης Πολυχρονίου, Ρούσος Κρασουδάκης, Ισμαήλ Κιουρτ, Σταύρος Πρωτογεράκης (18 αθλητές). 

Το πρόγραμμα της εβδομάδας
Η οργανωτική επιτροπή όρισε το πρόγραμμα των πρώτων δύο αγωνιστικών (18-23 Ιουνίου). 
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δευτέρα 18 Ιουνίου
Βενετόκλειο (19.00’) Αστυνομία – Pick ‘n’ Roll
Βενετόκλειο (21.00’) Underdogs – Ιβίσκος Summer 2018 

Τρίτη 19 Ιουνίου 
Βενετόκλειο (21.00’) Δικηγόροι – Νιοχώρι
Ρεπό: Buzzer Beaters

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη 19 Ιουνίου
Βενετόκλειο (19.00’) Χορόσπιτο – Modela

Τετάρτη 20 Ιουνίου
Βενετόκλειο (19.00’) Οικονομικό Επιμελητήριο – Blue Celtics
Βενετόκλειο (21.00’) Χαβαλένθια – ΤΕΕ
Ρεπό: Hermes Electroinvest

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Πέμπτη 21 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Buzzer Beaters – Underdogs
Βενετόκλειο (21.00’) Pick ‘n’ Roll – Νιοχώρι

Παρασκευή 22 Ιουνίου
Βενετόκλειο (21.00’) Ιβίσκος Summer 2018 – Δικηγόροι
Ρεπό: Αστυνομία

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Παρασκευή 22 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Blue Celtics – Modela

Σάββατο 23 Ιουνίου
Βενετόκλειο (19.00’) ΤΕΕ – Χορόσπιτο
Βενετόκλειο (21.00’) Hermes Electroinvest – Χαβαλένθια 
Ρεπό: Οικονομικό Επιμελητήριο.