Τρεις εκπρόσωποι της Δωδεκανήσου στη Λευκωσία

Στη Λευκωσία θα γίνει η συνάντηση Ελλάδα/Κύπρος, που αφορά τους αθλητές και τις αθλήτριες της κατηγορίας Κ18.

Οι αγώνες θα γίνουν την Τρίτη 24 και την Τετάρτη 25 Ιουλίου και η ελληνική ομάδα θα συμμετάσχει με δύο αθλητές και αθλήτριες σε κάθε αγώνισμα.

Η συγκρότηση της ομάδας έγινε με βάση τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κ18 και δεν συμπεριλήφθησαν σε αυτήν αθλητές –τριες  που συμμετείχαν στο Βαλκανικό πρωτάθλημα της Κωνσταντινούπολης, καθώς και όσοι θα αγωνιστούν στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  του Γκιόρ (5-8/7). Στην αποστολή θα προστεθούν επιπλέον δύο αθλητές και δύο αθλήτριες με βάση τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Συνθέτων της Θεσσαλονίκης (7-8/7).
 

Ο Σάββας Ρούσσος του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 θα είναι στην αποστολή για Λευκωσία
Ο Σάββας Ρούσσος του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 θα είναι στην αποστολή για Λευκωσία


Από Δωδεκανησιακής πλευράς, συμμετέχουν δύο αθλητές και μια αθλήτρια του νησιού μας. Συγκεκριμένα,  ο Σάββας Ρούσσος και ο Αλέξανδρος Παθιάκης του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009, στα 400μ. εμπ. και Επί κοντώ αντίστοιχα, καθώς και η Γεωργία Παραστατίδου του ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου στα 400μ. εμπ.  Αναλυτικά, η Ελληνική αποστολή:

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ. ΓΕΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

100 μ.

ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ

ΝΑΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

2001

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

200 μ.

ΜΑΡΤΙΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2001

ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

ΦΛΟΥΡΕΝΤΖΟΥ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ

2001

ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

400 μ.

ΚΑΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2002

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ

2002

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

800 μ.

ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ

2002

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

ΒΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2001

ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

1.500 μ.

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2002

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΚΑΤΣΙΩΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2001

ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

3.000 μ.

ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2002

ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2002

ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

110 μ. εμπ.

ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2001

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

ΤΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2001

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩ

400 μ. εμπ.

ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

2001

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2002

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ

2.000 μ. στιπλ

ΤΖΙΑΜΟΥΡΤΑΣ ΖΗΣΗΣ

2002

ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2002

ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Ύψος 

ΚΑΙΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

2001

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2003

ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

Επί κοντώ

ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙ

2001

ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ

ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 

2001

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

Μήκος

ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2001

ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ

ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2001

ΑΟ ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

Τριπλούν

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

2001

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

2003

ΩΡΙΩΝ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Σφαιροβολία

ΔΟΜΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2001

ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΑΝΝΙΒ

2002

ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π

Δισκοβολία

ΚΑΝΟΤΖΙΑΝ ΧΡΗΣΤΟΣ

2001

ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2003

ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

Ακοντισμός

ΣΑΡΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2001

ΓΣΦΑ ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΑΣ

ΛΙΜΙ ΓΙΩΡΓΚΟΣ

2001

ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ

Σφυροβολία 

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2003

Α.Ε.Κ

ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

2002

ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΔΕΚΑΘΛΟ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 μ.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗ

2003

ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ

ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2002

ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ

200 μ.

ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ

2002

ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

2002

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

400 μ.

ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΒΕΝΕΤΙΑ

2001

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

2003

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

800 μ.

ΓΙΟΥΒΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

2002

ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΗΩ

2001

ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν.ΚΑΒΑΛΑΣ

1.500 μ.

ΜΟΚΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ

2001

ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ

2003

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

3.000 μ.

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 

2001

ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥ

2002

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

100 μ. εμπ.

ΑΝΕΣΤΗ ΕΛΕΝΗ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ

2002

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΣΕΛΛΟΥΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΜΑΡΙΑ

2001

ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

400 μ. εμπ.

ΧΑΤΖΗΠΟΥΡΓΑΝΗ ΑΝΝΑ

2003

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

2002

ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

2.000 μ. στιπλ

ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

2002

ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΜΑΡΛΗ ΜΑΡΑ

2002

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Ύψος 

ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ

2002

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΚΑΜΗΛΑΛΗ ΘΩΜΑΗ

2001

ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

Μήκος

ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2003

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 

ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

2003

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Τριπλούν

ΝΙΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

2001

ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

2002

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ

Επί κοντώ

ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 

2002

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2003

ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π

Σφαιροβολία

ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΜΑΡΙΑ

2003

ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

ΣΟΥΓΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

2002

ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ

Δισκοβολία

ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

2001

ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

2002

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

Ακοντισμός

ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

2001

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΜΠΑΡΑΚΗ ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ ΜΥΡΣΙ

2001

ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Σφυροβολία

ΤΟΠΟΥΖΗ ΜΑΡΙΑ

2001

ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

2001

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ