Στην αρχική πεντάδα της Νέων  ο Παπαδάκης

Επέστρεψε από την Κροατία, όπου συμμετείχε σε διεθνές τουρνουά προετοιμασίας εν όψει του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος U20, η εθνική Νέων Ανδρών, με συνολικό απολογισμό μία νίκη και δύο ήττες.

Το δεύτερο αρνητικό αποτέλεσμα ήρθε στην παράταση από την οικοδέσποινα με 84-76, με τους νεαρούς διεθνείς μας να παίζουν πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο και να ισοφαρίζουν το παιχνίδι.

Ο ταλαντούχος γκαρντ του Κολοσσού H Hotels, Κωνσταντίνος Παπαδάκης, ξεκίνησε στην αρχική πεντάδα όμως φορτώθηκε πολύ γρήγορα με φάουλ και γι’ αυτό έπαιξε σχεδόν 17 λεπτά όλα κι όλα, έχοντας προλάβει να κάνει ένα εύστοχο δίποντο, ένα άστοχο τρίποντο, να μοιράσει μία τελική πάσα και να κερδίσει δύο φάουλ αντιπάλων.

Ο Κώος Βένος Μαστόρος αγωνίστηκε μόλις δύο λεπτά στο φιλικό με την Κροατία έχοντας ένα άστοχο σουτ τριών πόντων.

Δεκάλεπτα: 17-16, 18-15, 17-20, 17-18, 15-7

Ελλάδα (Καστρίτης): Λούντζης 14 (7ρ), Καλαϊτζάκης Π. 11, Πιλάβιος, Χρηστίδης 11 (8ρ), Παπαδάκης 2, Καμπερίδης 9, Μαστόρος, Αγραβάνης 5, Καλαϊτζάκης 12 (6ρ.), Κουρέπης 8, Μωραΐτης 4.