Αποβίβαση των πληρωμάτων της Aegean Regatta

Με τις παράκτιες ιστιοδρομίες ανοικτά του Πυθαγορείου στη Σάμο ολοκληρώθηκε χθες το μεσημέρι η Aegean Regatta. Οι συμμετέχοντες προετοιμάζονταν μετά το τέλος των ιστιοδρομιών για τις απονομές στην τελετή λήξης της διοργάνωσης. 

Και φέτος τίμησαν τον σημαντικό αυτόν ιστιοπλοϊκό αγώνα αρκετά πληρώματα με σκάφη ομίλων κάθε περιοχής στην Ελλάδα, δείγμα του πόσο πια έχει μπει στη συνείδηση όλων όσοι αγαπούν το άθλημα και τη θάλασσα. Ο αγώνας ξεκίνησε την περασμένη Κυριακή από τη Σκύρο για τα Λιμνιά Χίου, από ‘κει τα πληρώματα ταξίδεψαν στην πρωτεύουσα του νησιού κι εν συνεχεία στο Βαθύ της Σάμου, με τελικό προορισμό το Πυθαγόρειο. 
Τα αποτελέσματα της παράκτιας ιστιοδρομίας στο Πυθαγόρειο:

ORC International

Rank

Nation

Yacht Name

Type

Finish Time

Elapsed

Corrected

Delta

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

GRE

ANAX-TECHNOSERVICE-VICTORIA

First 34.7

+0 12:28:33

00:58:33

00:48:30

00:00:00

1.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

GRE

VENTUS

SUN FAST 37

+0 12:29:55

00:59:55

00:48:32

00:00:02

2.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

GRE

ANATELOUSSA AFRODITI

FIRST 34.7

+0 12:29:08

00:59:08

00:49:11

00:00:41

3.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

GRE

GRANMA X

IMX-38

+0 12:26:23

00:56:23

00:49:16

00:00:46

4.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

GRE

CODE ZERO-MASTIHASHOP

GRAND SOLEIL 42 R

+0 12:22:09

00:52:10

00:49:28

00:00:58

5.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

GRE

ERYTOS II-COSMOTE

JV 44

+0 12:20:11

00:50:12

00:50:12

00:01:42

6.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

GRE

BAXIMUS

X-35 OD

+0 12:26:11

00:56:11

00:50:14

00:01:44

7.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

TUR

MATRIX

MAT 10.10

+0 12:27:19

00:57:19

00:50:48

00:02:18

8.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

FRA

JIVARO

J-133

+0 12:24:04

00:54:04

00:51:01

00:02:31

9.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

GRE

MAMMA AIUTO

M34

+0 12:25:59

00:55:59

00:53:04

00:04:34

10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

BUL

HAKUNA MATATA

COMET 41S

+0 12:45:31

01:15:31

01:11:09

00:22:39

11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

GRE

ZEFYROS

ELAN 295

DNC

 

 

 

14.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

GRE

BEETHOVEN IV

FIRST 42 S7

DNC

 

 

 

14.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORC Club

 

 

Rank

Nation

Yacht Name

Finish Time

Elapsed

Corrected

Delta

Points
Overall

Position
Division

Points
Division

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

GRE

DRAGON

+0 13:28:35

02:28:35

02:07:28

00:00:00

1.00

1

1.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

GRE

NIKI

+0 13:36:14

02:36:14

02:10:35

00:03:07

2.00

2

2.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

GRE

ORION

+0 13:35:43

02:35:43

02:10:57

00:03:29

3.00

3

3.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

GRE

SUN FIZZ

+0 13:24:36

02:24:36

02:12:36

00:05:08

4.00

1

1.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

GRE

NELA-CAFFEINE ROASTERY SUPERFOODS

+0 13:31:23

02:31:23

02:12:58

00:05:30

5.00

4

4.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

GRE

ILEKTRA

+0 13:48:02

02:48:02

02:13:17

00:05:49

6.00

5

5.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

GRE

DIMITRA

+0 13:24:58

02:24:58

02:14:42

00:07:14

7.00

2

2.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

GRE

DAS BOOT

+0 13:30:24

02:30:24

02:14:46

00:07:18

8.00

6

6.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

GRE

IPSIPILI

+0 13:16:29

02:16:29

02:15:11

00:07:43

9.00

3

3.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

GRE

AFRODITI - SOLARIS

+0 13:18:47

02:18:47

02:15:27

00:07:59

10.00

4

4.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

GRE

KOUZINI

+0 13:41:49

02:41:49

02:15:32

00:08:04

11.00

7

7.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

GRE

BLUESCAPE

+0 13:32:53

02:32:53

02:15:43

00:08:15

12.50

5

5.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

GRE

ASSANTE

+0 13:23:25

02:23:25

02:15:43

00:08:15

12.50

5

5.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

RUS

DANCER

+0 13:27:27

02:27:27

02:16:22

00:08:54

14.00

7

7.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

GRE

KRAKEN

+0 13:16:48

02:16:48

02:17:05

00:09:37

15.00

8

8.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

GRE

MYTILANA

+0 13:26:04

02:26:04

02:18:05

00:10:37

16.00

9

9.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

GRE

GIORGIO-FURUNO

+0 13:24:07

02:24:07

02:20:20

00:12:52

17.00

10

10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

GRE

CALEXICO

+0 13:23:35

02:23:35

02:20:58

00:13:30

18.00

11

11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

GRE

NIRIIDA

+0 13:25:10

02:25:10

02:22:48

00:15:20

19.00

12

12.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

RUS

St. ANNA

+0 13:13:38

02:13:38

02:23:05

00:15:37

20.00

1

1.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

GRE

IDEA

+0 13:34:12

02:34:12

02:23:13

00:15:45

21.00

13

13.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

GRE

TOMAHAWK

+0 13:19:32

02:19:32

02:23:41

00:16:13

22.00

2

2.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

RUS

Courrier du Coeur

+0 13:14:30

02:14:30

02:26:19

00:18:51

23.00

3

3.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

AUT

TRINITY

+0 13:32:46

02:32:46

02:29:58

00:22:30

24.00

4

4.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

RUS

COMRADE

+0 13:22:50

02:22:50

02:32:06

00:24:38

25.00

5

5.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

GRE

ADONIS

+0 13:36:03

02:36:03

02:32:41

00:25:13

26.00

6

6.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

GRE

OKYRROI

+0 13:35:30

02:35:30

02:35:17

00:27:49

27.00

7

7.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

GRE

HAKUNA MATATA

+0 13:37:53

02:37:53

02:37:42

00:30:14

28.00

8

8.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

BUL

VENCEREMOS

+0 13:39:49

02:39:49

02:38:26

00:30:58

29.00

14

14.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

BUL

NIKEA

DNF

 

 

 

40.00

9

11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

ECHIONAS

DNF

 

 

 

40.00

15

16.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

RUS

BELKA

DNC

 

 

 

40.00

9

11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

SWE

ROBUST

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

QUASAR-EUMARIA

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

AETHRA

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

PHEVOS

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

MILOU

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

CORRENTE

DNC

 

 

 

40.00

8

15.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

GRE

NELLI

DNC

 

 

 

 

40.00

8

15.00