Οι θέσεις των Ροδιτών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου

Την ευκαιρία να δώσουν έναν αγώνα μακριά από τα… συνηθισμένα είχαν οι ποδηλάτες και οι ποδηλάτισσες των σωματείων της Ρόδου με συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Παίδων-Κορασίδων κι Εφήβων-Νεανίδων.

Η βροχόπτωση κατά τη διάρκεια των αγώνων στη Βορειοδυτική Αττική ήταν κάτι πρωτόγνωρο αλλά παράλληλα δοκίμασε τις ικανότητες όλων όσοι πήραν μέρος για τη διάκριση.

Καλύτερη συνολικά αποστολή ήταν αυτή του Ροδήλιου βάσει επιδόσεων και πλασαρισμάτων, αφού η Λυδία Σπανού, τόσο στην αντοχή όσο και στην ατομική χρονομέτρηση, πήρε δύο ασημένια μετάλλια στις Νεανίδες.

Επίσης οι Σταμάτης Σαββάκης, Νικόλαος Δράκος και Ιάκωβος Κούρος στους Παίδες κατάφεραν να πάρουν θέσεις στην πρώτη δεκάδα και να πιστοποιήσουν την καλή κατάστασή τους μαζί με τον πολύ καλό Ανδρέα Μαλανδράκη του Διαγόρα που ήταν στα δύο αγωνίσματά του 6ος.

Τα αποτελέσματα με τις πρώτες τριάδες ανά αγώνισμα και τις θέσεις των Ροδιτών στη διοργάνωση:

Ατομική Χρονομέτρηση Κορασίδων

  1. Ρηγοπούλου Ελευθερία (ΑΕΚ Τρίπολης) 0.19.57.641
  2. Ηλιάκη Ευαγγελία (Άτλας Ρεθύμνου) 0.20.23.651
  3. Δοξαρά Αθανασία (ΠΓΣ Λάρισας) 0.20.27.708

7η Ειρήνη Λουκαΐδη (Άθλος) 0.21.33.549

 

Ατομική Χρονομέτρηση Νεανίδων

  1. Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 0.18.16.370
  2. Λυδία Σπανού (Ροδήλιος) 0.19.33.157
  3. Ελένη Κοκολιού (Ρόνος Νίκαιας) 20.01.157

 

Ατομική Χρονομέτρηση Παίδων

  1. Ιωάννης Δαβαριάς (Άτλας Ρεθύμνου) 0.16.52
  2. Βασίλειος Κωνσταντάκος (Σπαρτιατικός) 0.17.10
  3. Νικηφόρος Αρβανίτου (ΑΟ Θησέας) 0.17.27

5ος Νικόλαος Δράκος (Ροδήλιος) 0.17.37

6ος Ανδρέας Μαλανδράκης (Διαγόρας) 0.17.40

10ος Ιωάννης Μπιλιάς (Ανταίος) 0.18.00

 

11ος Σταμάτης Σαββάκης (Ροδήλιος) 0.18.03

12ος Αθανάσιος Βάγης (Ανταίος) 0.18.12

19ος Ιάκωβος Κούρος (Ροδήλιος) 0.18.25

 

31ος Ιωάννης Μιαούλης (Ροδήλιος) 0.19.05

36ος Αριστείδης Κουτούνης (Ροδήλιος) 0.19.20

 

Ατομική Χρονομέτρηση Εφήβων

  1. Παναγιώτης Καρατσιβής (ΠΓΣ Λάρισας) 0.31.47
  2. Δημήτριος Φραμπίτσης (ΠΟ Πατρών) 0.33.20
  3. Γεώργιος Τσικιντίκος (Άτλας Ρεθύμνου) 0.34.20

12ος Μιχάλης Τριομμάτης (Μεσόγειος) 0.35.52

 

Αντοχή Νεανίδων

  1. Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 1.24.51
  2. Λυδία Σπανού (Ροδήλιος) 1.24.51
  3. Χρυσή Σταβγιανουδάκη (Τάλως) 1.24.51
     


Αντοχή Κορασίδων

  1. Ειρήνη Μαρία Κορούσου (Κρόνος Νίκαιας) 1.24.51
  2. Ελευθερία Ρηγοπούλου (ΑΕΚ Τρίπολης) 1.24.54
  3. Ελευθερία Γιάχου (Κρόνος Νίκαιας) 1.27.57

Ειρήνη Λουκαΐδη (Άθλος) Εγκατέλειψε

 

Αντοχή Παίδων

  1. Γεώργιος Τσιρογιάννης (ΠΓΣ Λάρισας) 1.11.19
  2. Δημήτριος Κατσιμπούρας (ΠΑΟΚ) 1.11.30
  3. Ηλίας Πατεράκης (Τάλως) 1.11.46

4ος Σταμάτης Σαββάκης (Ροδήλιος) 1.11.46

 

6ος Ανδρέας Μαλανδράκης (Διαγόρας) 1.11.46

7ος Νικόλαος Δράκος (Ροδήλιος) 1.11.46

 

9ος Ιάκωβος Κούρος (Ροδήλιος) 1.11.46

29ος Ιωάννης Μπιλιάς (Ανταίος) 1.16.30

34ος Αθανάσιος Βάγης (Ανταίος) 1.18.24

40ος Αριστείδης Κουτούνης (Ροδήλιος) 1.19.33

 

45ος Νικόλαος Βαρνάβας (Έλαφος) 1.20.54

Ιωάννης Μιαούλης (Ροδήλιος) -2 στροφές

 

Αντοχή Εφήβων

  1. Παναγιώτης Καρατσιβής (ΠΓΣ Λάρισας) 1.18.51
  2. Δημήτριος Φράμπιτσης (ΠΟ Πατρών) 2.19.47
  3. Μαρτίνος Μούτσιος (Ζευς) 2.22.43

Εμμανουήλ Ζαννάκης (Έλαφος) Εγκατέλειψε