Με… άγριες διαθέσεις ο Αστέρας Μασσάρων

Μάσσαρι

Τον πραγματικό του εαυτό, ύστερα από την ήττα και τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τον Άγιο Γεώργιο, φαίνεται πως δείχνει πια ο Αστέρας Μασσάρων στο πρωτάθλημα.

Μετά τη νίκη απέναντι στη Χάλκη το περασμένο Σάββατο στην πρεμιέρα, ήρθε κι αυτή χθες στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στα Μάσσαρι με αντίπαλο την Τήλο, μια σαφώς πιο έμπειρη ομάδα και σταθερή αξία στην κατηγορία.

Αφού πέρασαν τα πρώτα δέκα λεπτά που η Τήλος προσπάθησε να αιφνιδιάσει, ο Αστέρας ισορρόπησε και είχε την πρώτη ευκαιρία στο 15’ όταν συνεργάστηκαν Σακαρέλλης και Φωταράς, τροφοδοτώντας τελικώς τον Στεφανάκη που σούταρε από κοντά, πάνω στον Χατζηνικόλα.

Στο 29’ ο Αγκόλι πλάσαρε τον Μαρίνοβ αλλά πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα, ο Σακαρέλλης έδιωξε κι έσωσε τον Αστέρα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Σακαρέλλης εκτέλεσε φάουλ που απόκρουσε δύσκολα ο Χατζηνικόλας και στο 40’ έγινε το 1-0. Τότε εκτέλεσε ο 16χρονος Μουδάτσος ωραία το κόρνερ και ο Κιλασίν με προβολή άνοιξε το σκορ.

Μέχρι και την συμπλήρωση 15 λεπτών στην επανάληψη ωστόσο, η Τήλος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Μόσχο κυρίως να γίνεται επικίνδυνος αλλά χωρίς να βρίσκει δίχτυα.

Στο 75’ ο Αστέρας πέτυχε το δεύτερό του γκολ κι έδιωξε πολύ από το άγχος για τη νίκη, αφού ο Μουδάτσος σέντραρε από δεξιά και ο Στεφανάκης με κοντρόλ αρχικώς και πλασέ εν συνεχεία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε πια στο 93’ χάρις το γύρισμα του Φωταρά στον Δημητριάδη που πλάσαρε γρήγορα κι έβαλε τη δική του σφραγίδα στο ματς.

Διαιτητής ήταν ο Βασίλης Βλάχος με βοηθούς τους Κυριακίδη και Ζαρίδα

Αστέρας: Μαρίνοβ, Λούπος, Χατζημανώλης Α., Φωτάρας, Στεφανάκης (86' Παπαστεφάνου Α.), Σακαρέλλης, Πονιάς, Μουδάτσος, Κιλασίν, Δημητριάδης, Μπέρδης (46' Μαστροσάββας).
Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κ., Οίκουτας, Χριστοφής, Φιλακούρης (67' Αγγελιδάκης), Σακελλάρης Η., Αγκόλι, Μόσχος, Οικονόμου.