Από σήμερα ξεκινούν να… τρέχουν

Το πρώτο καμπ της χρονιάς θα γίνει από σήμερα έως και το Σάββατο στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά από τον ΣΕΓΑΣ και θα αφορά αθλητές και αθλήτριες των σπριντ που ανήκουν στις κατηγορίες Κ23, Κ20 και Κ18.

Η προπονητική συγκέντρωση δεν αποσκοπεί μονάχα στην αγωνιστική τους βελτίωση και στην κοινή προπονητική κατεύθυνση, αλλά στην ανάπτυξη σχέσεων ανάμεσα σε αθλητές και αθλήτριες και φυσικά ανάμεσα σε τεχνικούς από όλη τη χώρα.

Η πρώτη προπόνηση είναι προγραμματισμένη για σήμερα στις 16.00, ενώ αύριο το πρωί οι αθλητές και αθλήτριες θα συγκεντρωθούν στις 10.00.

Ο Χρήστος Παπαδόπουλος του ΑΟ Καλλιπάτειρα με  πολύ καλή παρουσία το 2018 σε 100 και 200μ. όπως επίσης η Γεωργία Παραστατίδου από τον ΓΑΣ Υγεία Ρόδου, αθλήτρια των 400μ. μ’ εμπόδια, θα συμμετάσχουν από τα Δωδεκάνησα στην πρώτη αυτή συγκέντρωση για τον υψηλό αθλητισμό από την Ομοσπονδία.

Μετέχοντες αθλητές και αθλήτριες
Άρης Δρίτσας (400 εμπ.) ΟΣΦΠ - Κώστας Ηλίας
Άννα Κιάφα (400 εμπ.) Γ.Σ.Κηφισιάς- Κώστας Ηλίας
Κώστας Ζήκος (100 μ) ΓΕΑ Τρικάλων - Βαγγέλης Κατσιάβας
Γιάννης Βοσκόπουλος (100μ.) ΑΟ Βάρης - Κώστας Βογιατζάκης
Σωτήρης Γκαραγκάνης (100 μ.) ΟΦΚΑ Οδυσσέας-  Χρήστος Κατσίκας
Βαρβάρα Γρίλλου 400 μ. - Βασιλική Βρακά

Κατερίνα Λαφτσή 200 μ. Φίλιππος Καβάλας - Περικλής Χατζηαναστασιάδης
Σωτήρης Κομιανός- Γραβάνης (100μ) ΑΟ Κάλλιστος - Άγγελος Παυλακάκης
Χρήστος Παπαδόπουλος (100μ.) ΑΟ Ρόδου Καλλιπάτειρα - Χρήστος Κατσίκας
Θεοόδωρος Βροντινός (100μ.) ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης
Μιχάλης Παπουτσόγλου (100μ.) ΑΠΣ Διομήδης Ξάνθης - Δημήτρης Παρασκεύπουλος

Σπύρος Δουκατέλης (200μ.) Κερκυραϊκός ΓΣ - Νίκος Μόσχος
Βασίλης Παπαμαργαρίτης (200μ.) ΑΣ Πελασγός - Γιώργος Τσιμούλης
Βάγια Δάμπλια (100μ) ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - Νίκος Ματζόλης
Εμμανουέλα Καρυάμπα (100μ) ΣΑΚΑ - Χρήστος Κατσίκας
Άννα Μπάρτζου (100μ.) ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης - Μαριάννα Βελλή

Ανατολή Μιχαηλίδου (100μ) ΟΚΑ Καβάλας - Κατερίνα Δράκου
Γιάννης Γρανιτσιώτης (100/200μ.) ΓΟ Γιάννη Παλάσκα - Κώστας Μοσχούτας
Γιάννης Καριοφύλης (100/200μ.) ΓΑΣ Σκάλας - Ευθύμης Βέργος
Σωτήρης Κανελλόπουλος (400μ. εμπ.) ΑΣ Πελασγός Λάρισας - Δημήτρης Κουτσιώρας
Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (100μ.) ΓΑΣ Κουφαλίων - Κατερίνα Αλεξοπούλου

Μαρκέλα Παπανδρέου (100μ.) ΣΑΚΑ - Χρήστος Κατσίκας
Στέλλα Κωνσταντινίδου (200μ.) ΓΑΣ Αρχέλαος - Νίκος Μαντζόλης
Μιχαέλα Μπλατσιώτη (200μ.) ΓΣ Ερμής Σχ. - Βενετία Χατζηιωάννου
Λυδία Κριμίτσα (200μ.) ΑΣ Σχολή Μωραίτη - Άννα Ιακωβίδου

Έλλη- Ευτυχία Δεληγιάννη (400μ.) ΣΑΚΑ - Μιχάλης Αναγνώστου
Ειρήνης Μινοπούλου (400μ.) ΓΣ Γλυφάδας - Δημήτρης Τσιμένης
Άννα Χατζηπουργανή (400μ. εμπ.) ΓΑΣ Αρχέλαος- Νίκος Μαντζόλης
Γεωργία Παραστατίδου (400μ. εμπ.) ΓΑΣ Υγεία Ρόδου Ευστράτιος Παπαστάμου
Παρασκευή - Βασιλική Μητσιούλη (400μ. εμπ.) ΓΑΣ Τρικάλων Λουκάς Κοντονάσιος

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Πέμπτη (3/1)
16.00 Συγκέντρωση
16.30-19.00 Προπόνηση

Παρασκευή (4/1)
10.00- 12.00 Προπόνηση
12.30 - 14.00 Συνάντηση με εθνικούς προπονητές (ξενοδοχείο Παλλάς)
16.30-19.00 Προπόνηση

Σάββατο (5/1)
10.00 - 12.00 Προπόνηση