Μικτές: Ηθικό ακμαιότατο, παρά την ταλαιπωρία

Αποβίβαση, τακτοποίηση στο ξενοδοχείο, λίγες ώρες ύπνου εκτός πλοίου μετά από ένα  πολύωρο κουραστικό ταξίδι και κατευθείαν στο γήπεδο για το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς.

Τα παιδιά των μικτών ομάδων της ΕΠΣΔ ρίχνονται σήμερα στη μάχη του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων της ΕΠΟ, με στόχο όχι μόνο να προκριθούν απ’ ευθείας στην 3η φάση της διοργάνωσης, μέσω της κατάληψης μίας εκ των πρώτων δύο θέσεων του 13ου ομίλου, αλλά κυρίως για να γυαλίσουν στο μάτι των ομοσπονδιακών προπονητών, όπως και των ανιχνευτών ταλέντων μεγάλων ομάδων.

Πρώτος αντίπαλος για τα συγκροτήματα των Θεόδωρου Θεοδώρου (Κ 14) και Γιώργου Τριχιά (Κ 16) είναι οι οικοδέσποινα ΕΠΣ Κυκλάδων, με το πρόγραμμα των αγώνων να έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Πρωτάθλημα Κ 14
Σήμερα

12:30 Σάμος-Λέσβος
14:00 Δωδεκάνησα-Κυκλάδες

Κυριακή
12:30 Κυκλάδες-Σάμος
12:30 Λέσβος-Χίος

Δευτέρα
14:30 Σάμος-Δωδεκάνησα
14:30 Χίος-Κυκλάδες

Τετάρτη
12:30 Δωδεκάνησα-Χίος
12:30 Κυκλάδες-Λέσβος

Πρωτάθλημα Κ 16
Σήμερα

14:30 Σάμος-Λέσβος
16:00 Δωδεκάνησα-Κυκλάδες

Κυριακή
14:30 Κυκλάδες-Σάμος
14:30 Λέσβος-Χίος

Δευτέρα
16:30 Σάμος-Δωδεκάνησα
16:30 Χίος-Κυκλάδες

Τετάρτη
14:30 Δωδεκάνησα-Χίος
14:30 Κυκλάδες-Λέσβος
 
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στα γήπεδα της Ερμούπολης και της Άνω Σύρου, οι δε διοργανωτές ελπίζουν να μην αναγκαστούν να τροποποιήσουν το αγωνιστικό πρόγραμμα,  δεδομένου πως μέχρι χθες το απόγευμα, οι αποστολές της Λέσβου, της Χίου και της Σάμου ήταν καθηλωμένες στο Καρλόβασι λόγω απαγορευτικού απόπλου.

Το Blue Star μπήκαν χθες οι παρακάτω ποδοσφαιριστές:
Κ 14 (Παίδες)
Κελόγλου Σάββας (Ιάλυσος), Υδραίου Ηλίας (Ρόδος), Λεντζάς Τσαμπίκος, Καλογήρου Χρύσανθος (ΑΕΡΑ), Γιωργαλλής Ιωάννης, Πεταυράκης Αυγουστίνος, Σάββας Βασίλης (Ευκλής), Κακακιός Λάμπρος, Κάλλιαρος Πανορμίτης, Ράμμος Ιωάννης (Σύμη), Καρανικολάου Ηλίας (Χάλκη), Σαββάκης Γρηγόρης (Νίκη Ρόδου), Χατζηνικολάου Δημήτρης, Κυριόπουλος Μανώλης, Τζέλος Γιάννης (Ο.Α. Κω), Παπαχαραλάμπους Χάρης (Α.Ε. Κως), Πάχος Γεώργιος (Α.Ο. Δικαίου), Σκαλέρης Σταμάτης (Αντίμαχος), Πιζάνιας Κωνσταντίνος (Αργοναύτες Καλύμνου) και Σαρηγιάννης Σταμάτης (Αναγέννηση Ασφ.).

Κ 16 (Νέοι)  
Ήλιος Ζαχαρίας, Χαραπάς Δημήτρης, Κότζα Άρης (Ο.Α. Κω), Συρίμης Βασίλης, Χατζηκυριαζής Λάμπρος (Ευκλής), Ζερβός Νικόλαος (Δαμάγητος), Παπασταματίου Μανώλης, Κορνάρος Γρηγόρης, Κοντός Σταμάτης (Διαγόρας), Σαλπιγκτίδης Ηλίας (Ρόδος), Καραμανώλης Μαρτίνος (Ιάλυσος), Σταματούλας Μιχάλης, Θύμιος Χρήστος (Ευαγόρας), Τρικοίλης Σάββας (Αργοναύτες Καλύμνου), Ορφανός Γιώργος (Απόλλων Κ.), Μαγκούλιας Νικόλαος (Καλυμνιακός), Κουλλαλί Ερνέστο, Ρουτζιέρης Νικόλαος (Αρένα), Μυξολούφης Ιωάννης (Αντίμαχος) και Αναγνώστου Μάρκος (Ηρακλής Μ.).