Τοπικό Μπάσκετ: Αξιολογημένο το ντέρμπι των ανδρών

Ορίστηκαν οι διαιτητές των είκοσι εφτά αγώνων που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο για τα τοπικά μας πρωταθλήματα.

Το ντέρμπι των ανδρών, Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας, θα το διευθύνουν τα αξιολογημένα μέλη του συνδέσμου μας, Άρης Φάκαρος και Γιώργος Αντωνίου, και των γυναικών, που θα διεξαχθεί παράλληλα, οι Σταύρος Νικηφορίδης και Τάσος Αρνάς. 

Αναλυτικά οι ορισμοί: 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (6η αγωνιστική)

Κυριακή 13/1
Ιαλυσός (18.00’) Ιάλυσος – Κολοσσός (εφ.) [Α.Σ.]
Διαιτητές: Μητσού, Βράκα
Ροδίων Παιδεία (20.30’) Ροδίων Άθλησις – Διαγόρας
Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Αύριο
Κλειστό Κω (18.00’) Φοίβος – Ηρακλής 2000
Διαιτητές: Φάκαρος, Πατμίου
Κυριακή 13/1
Κάλυμνος (12.30’) Ακαδημία – ΕΑΚΑ 
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Αρνάς
Κλειστό Κω (18.00’) Αίολος – ΑΕ Δικαίου
Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (5η αγωνιστική)
Κυριακή 13/1
Κλειστό Κω (12.30’) Ιπποκράτης – Διαγόρας
Διαιτητές: Φάκαρος, Τρουμούσης
Ιαλυσός (20.30’) Ιάλυσος – Κολοσσός 
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Αρνάς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (6η αγωνιστική)

Αύριο 
Σύμη (14.00’) Σύμη – Γαλάζια Ακαδημία
Διαιτητές: Ευσταθίου, Βράκα
Ιαλυσός (20.30’) Ιάλυσος – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Τσατταλιού
Τρίτη 15/1
Βενετόκλειο (21.30’) Κολοσσός – Διαγόρας 
Διαιτητές: Αντωνίου, Μητσού

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Αύριο 
Κάλυμνος (10.45’) ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου
Διαιτητές: Φάκαρος, Μάγκος
Κυριακή 13/1
Κλειστό Κω (20.30’) Φοίβος – Ιπποκράτης
Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (4η αγωνιστική)

Αύριο
Ιαλυσός (17.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας 
Διαιτητής: Νικηφορίδης

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Αύριο
Κάλυμνος (12.45’) ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης 
Διαιτητές: Φάκαρος, Μάγκος
Κυριακή 13/1
Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000
Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (6η αγωνιστική)

Κυριακή 13/1
Βενετόκλειο (13.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Κολοσσός
Διαιτητής: Ευσταθίου
Κρεμαστή (15.15’) Ελπίς – Ιάλυσος
Διαιτητής: Αντωνίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (6η αγωνιστική)
Αύριο
Σύμη (12.00’) Σύμη – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Ευσταθίου, Βράκα
Κυριακή 13/1
Κολλέγιο (10.30’) Αθλητική Ακαδημία – Αρχάγγελος 
Διαιτητής: Τσατταλιού

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Αύριο
Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000
Διαιτητής: Τρουμούσης
Κυριακή 13/1
Κάλυμνος (10.45’) Ακαδημία – Ιπποκράτης 
Διαιτητής: Μάγκος

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ
Αύριο
Κάλυμνος (20.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία
Διαιτητές: Μάγκος, Εργά
Κυριακή 13/1
Κρεμαστή (09.30’) Ελπίς – Ιάλυσος
Διαιτητής: Ευσταθίου
Πυλί (12.00’) ΑΕ Δικαίου – Φοίβος
Λίνδος (12.00’) Κλεόβουλος – Διαγόρας Β’
Διαιτητής: Μελλίνη 
Κολλέγιο (12.30’) Αθλητική Ακαδημία – ΑΟ Σταματίου
Διαιτητής: Βράκα 
Τέντα (18.30’) Διαγόρας Α’ – Κολοσσός
Διαιτητής: Ευσταθίου.