Τοπικό μπάσκετ: Γεμάτη μέρα με ντέρμπι

Πολύ ενδιαφέρον το σημερινό πρόγραμμα, παρά το μικρό αριθμό αγώνων, που αναμένεται να προσελκύσει το ενδιαφέρον των φιλάθλων. Ξεχωρίζουν τα ντέρμπι εφήβων, παίδων και κορασίδων, σε τέντα και Βενετόκλειο αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (8η αγωνιστική)

Σήμερα

Ροδίων Παιδεία (17.00’) Ροδίων Άθλησις – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Φάκαρος, Βράκα

Αύριο

Τέντα (20.00’) Διαγόρας – Κολοσσός (εφ.) [Α.Σ.]

Ρεπό: Ιάλυσος

Βαθμολογία: 1) Διαγόρας (3-1) 7β., 2) Ροδίων Άθλησις (3-1) 7, 3) Γαλάζια Ακαδημία (2-2) 6, 4) Ιάλυσος (0-4) 4.

*Γαλάζια Ακαδημία και Διαγόρας έχουν εκτίσει το ρεπό τους.

*οι έφηβοι του Κολοσσού συμμετέχουν άνευ συναγωνισμού.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (8η αγωνιστική)

Σήμερα

Κλειστό Κω (13.30’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Αύριο

Κάλυμνος (14.15’) Ακαδημία – Φοίβος

Διαιτητές: Ευσταθίου, Μάγκος

Κλειστό Κω (19.00’) Αίολος – Ηρακλής 2000

Διαιτητές: Ευσταθίου, Πατμίου

Βαθμολογία: 1) Ηρακλής 2000 (7-0) 14β., 2) ΑΕ Δικαίου (6-1) 13, 3) ΕΑΚΑ (3-4) 10, 4) Αίολος (3-4) 10, 5) Φοίβος (2-5) 9, 6) Ακαδημία Καλύμνου (0-7) 7.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (7η αγωνιστική)

Σήμερα

Τέντα (20.00’) Διαγόρας – Ιάλυσος

Διαιτητές: Φάκαρος, Αρνάς

Γαλάζια Ακαδημία – Κολοσσός 47-87

Ροδίων Άθλησις – Σύμη 64-67

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός (6-1) 13β., 2) Ιάλυσος (5-1) 11, 3) Διαγόρας (4-2) 10, 4) Γαλάζια Ακαδημία (2-4) 8, 5) Σύμη (2-4) 8, 6) Ροδίων Άθλησις (0-7) 7.

*εκκρεμούν οι αγώνες Σύμη – Γαλάζια Ακαδημία και Διαγόρας – Ιάλυσος.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (7η αγωνιστική)

Σήμερα

Βενετόκλειο (13.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσατταλιού

Αύριο

Κρεμαστή (09.30’) Ελπίς – Κολοσσός

Διαιτητές: Τσατταλιού, Πετρόπουλος

Καλυθιές (13.30’) Καλλιθέα – Διαγόρας

Διαιτητής: Βράκα

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός (6-0) 12β., 2) Γαλάζια Ακαδημία (4-2) 10, 3) Διαγόρας (4-2) 10, 4) Ιάλυσος (3-3) 9, 5) Ελπίς (1-5) 7, 6) Καλλιθέα (0-6) 6.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (7η αγωνιστική)

Σήμερα

Κλειστό Κω (15.30’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Αύριο

Κλειστό Κω (17.00’) Φοίβος – Πανιώνιος Λέρου

Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

Ρεπό: ΕΑΚΑ

Βαθμολογία: 1) Πανιώνιος Λέρου (5-0) 10β., 2) Ακαδημία Καλύμνου (4-1) 9, 3) Φοίβος (2-3) 7, 4) Ιπποκράτης (1-3) 5, 5) ΕΑΚΑ (0-5) 4.

*ο Ιπποκράτης έχει εκτίσει το ρεπό του.

*η ΕΑΚΑ έχει ένα μηδενισμό.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (5η αγωνιστική)

Σήμερα

Βενετόκλειο (15.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος

Διαιτητές: Τσατταλιού, Βράκα

Ρεπό: Διαγόρας

Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος (3-0) 6β., 2) Διαγόρας (1-2) 4, 3) Κολοσσός (0-2) 2.

*ο Κολοσσός εξέτισε το ρεπό του.