Βόλεϊ: Στέψη για Τελχινίδα, Φοίνικα και Αθλοπαιδιές

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 141 ΦΟΡΕΣ

Κατέκτησαν τον τίτλο σε γυναίκες, άνδρες και παίδες αντίστοιχα

Αναδείχθηκαν μετά τους αγώνες του τετραημέρου τελικά οι πρωταθλητές σε τρεις ακόμα κατηγορίες του Τοπικού βόλεϊ.

Πιο συγκεκριμένα τον τίτλο στις γυναίκες κατέκτησε η Τελχινίς, πρωταθλητής στους άνδρες ήταν ο Φοίνικας, ενώ πρωταθλήτρια παίδων αναδείχθηκε η ομάδα των Αθλοπαιδιών της Κω.

Αναλυτικότερα:

Η στέψη της Τελχνινίδας

Η Τελχινίς στέφθηκε για μια ακόμα φορά πρωταθλήτρια στην Κατηγορία των γυναικών, επικρατώντας στο τάι μπρέικ του «Ροδίων άθλησις» με 3-2.

Τα σετ: 25-6 σε 19΄, 25-15 σε 23΄, 20-25 σε 23΄, 20-25 σε 26΄, 15-8 σε 17΄.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σταματίου, Λαζαράκης, και η κ. Ιννγλέση

Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Τσιντομηνάς): Αμορανίτη, Βρατσάλη, Γιαννέλη, Δαουτοπούλου, Κακλαμάνου, Κουφομανώλη, Μητροπούλου, Μίχου, Σκορδά, Σούρδη, Στρατάκη, Τερζή, Τερζίου, Χουσεΐν.
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Μακρής): Γεράκη, Μαστρογιάννη, Νουρεδίν, Τζανουδάκη, Μαγαλιού, Ευθυμίου, Ντέμο, Γιακουμάκη, Οικονόμου, Αμορανίτη, Φραντζή, Παναγίδου.

Ο Φοίνικας τον τίτλο στους άνδρες
Ο Φοίνικας μπορεί να ηττήθηκε με 3-2 στην Κω από τις Αθλοπαιδιές, αλλά στέφθηκε πρωταθλητής Δωδεκανήσου στους άνδρες και θα εκπροσωπήσει την Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου στα μπαράζ ανόδου για την Α2 Κατηγορία.

Τα σετ: 25-21 σε 32¨, 22-25 σε 38΄, 23-25 σε 20΄, 25-19 σε 30΄, 15-13 σε 23΄

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Κρίτσα-Ανδρέου.

ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Δημόπουλος, Κυπριώτης, Ζαμάγιας, Καρδούλιας, Κωνσταντόπουλος, Παπούλης, Σιμάτος, Σταμόγλου, Λέρης, Σβουρένος, Σπύρου, Μαραγκός.

Α.Ε.Σ.Π. ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Αντωνιάδης): Ανθής, Κουκιάς, Ρουσέττος, Αναστασάς, Γιακουμάρος, Καραθεοδώρου, Παπακωσταντίνου, Σαμπάνης Δ. και Σαμπάνης Ρ.

Τίτλος και για τις Αθλοπαιδιές Κω

Οι Αθλοπαιδιές Κω κατέκτησαν τον τίτλο στο παιδικό πρωτάθλημα. Τα παιδιά του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου κέρδισαν την Τελχινίδα με 3-0 σετ. Επικράτησαν εύκολα στο α΄σετ με 25-15, στο β΄ με 25-10 και στο γ΄ με 25-18