Βόλεϊ: Στέψη για Τελχινίδα, Φοίνικα και Αθλοπαιδιές

Αναδείχθηκαν μετά τους αγώνες του τετραημέρου τελικά οι πρωταθλητές σε τρεις ακόμα κατηγορίες του Τοπικού βόλεϊ.

Πιο συγκεκριμένα τον τίτλο στις γυναίκες κατέκτησε η Τελχινίς, πρωταθλητής στους άνδρες ήταν ο Φοίνικας, ενώ πρωταθλήτρια παίδων αναδείχθηκε η ομάδα των Αθλοπαιδιών της Κω.

Αναλυτικότερα:

Η στέψη της Τελχνινίδας

Η Τελχινίς στέφθηκε για μια ακόμα φορά πρωταθλήτρια στην Κατηγορία των γυναικών, επικρατώντας στο τάι μπρέικ του «Ροδίων άθλησις» με 3-2.

Τα σετ: 25-6 σε 19΄, 25-15 σε 23΄, 20-25 σε 23΄, 20-25  σε 26΄, 15-8 σε 17΄.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σταματίου, Λαζαράκης, και η κ. Ιννγλέση

Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Τσιντομηνάς): Αμορανίτη, Βρατσάλη, Γιαννέλη, Δαουτοπούλου, Κακλαμάνου, Κουφομανώλη, Μητροπούλου, Μίχου, Σκορδά, Σούρδη, Στρατάκη, Τερζή, Τερζίου, Χουσεΐν.
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Μακρής): Γεράκη, Μαστρογιάννη, Νουρεδίν, Τζανουδάκη, Μαγαλιού, Ευθυμίου, Ντέμο, Γιακουμάκη, Οικονόμου, Αμορανίτη, Φραντζή, Παναγίδου.

Ο Φοίνικας τον τίτλο στους άνδρες
Ο Φοίνικας μπορεί να ηττήθηκε με 3-2 στην Κω από τις Αθλοπαιδιές, αλλά στέφθηκε πρωταθλητής Δωδεκανήσου στους άνδρες και θα εκπροσωπήσει  την Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου στα μπαράζ ανόδου για την Α2 Κατηγορία.

Τα σετ: 25-21 σε 32¨, 22-25 σε 38΄, 23-25 σε 20΄, 25-19 σε 30΄, 15-13 σε 23΄

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Κρίτσα-Ανδρέου.

ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Δημόπουλος, Κυπριώτης, Ζαμάγιας, Καρδούλιας, Κωνσταντόπουλος, Παπούλης, Σιμάτος, Σταμόγλου, Λέρης, Σβουρένος, Σπύρου, Μαραγκός.

Α.Ε.Σ.Π. ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Αντωνιάδης): Ανθής, Κουκιάς, Ρουσέττος, Αναστασάς, Γιακουμάρος, Καραθεοδώρου, Παπακωσταντίνου, Σαμπάνης Δ. και Σαμπάνης Ρ.

Τίτλος και για τις Αθλοπαιδιές Κω

Οι Αθλοπαιδιές Κω κατέκτησαν τον τίτλο στο παιδικό πρωτάθλημα. Τα παιδιά του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου κέρδισαν την Τελχινίδα με 3-0 σετ. Επικράτησαν εύκολα στο α΄σετ με 25-15, στο β΄ με 25-10 και στο γ΄ με 25-18