Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε 90χρονος Δωδεκανήσιος σε παγκόσμιο πρωτάθλημα!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 966 ΦΟΡΕΣ

Λατρεία για τον στίβο εδώ και δεκαετίες

Αφού ξεκίνησε από τις 24, ολοκληρώνεται 30 Μαρτίου, στην πανέμορφη και φιλόξενη πόλη Torun της Πολωνίας το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Βετεράνων.

Οι παγκόσμιοι πρωταθλητές του ΣΕΒΑΣ Κω «Φειδιππίδης», Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ και Ιμπραήμ Φαναρτζής συμμετέχουν με την Εθνική μας ομάδα με σκοπό πάνω απ’ όλα τη διάδοση του μηνύματος του βετερανισμού.

Χθες μάλιστα, ο Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ κατέκτησε την …κορυφή του κόσμου με το χρυσό μετάλλιο στα 60μ στην Κατηγορία Μ90.

Ο Έλληνας 90χρονος πρωταθλητής, νίκησε τους κορυφαίους του αγωνίσματος και έδωσε στην Ελλάδα το πρώτο χρυσό μετάλλιο στη διοργάνωση. Προχθές μάλιστα ο αθλητής από την Κω ήταν «ασημένιος» στα 400μ. και ο Ιμπραήμ Φαναρτζής 6ος στη σφαίρα κατηγορίας Μ45.

Νέο ρεκόρ συμμετοχών από το εξωτερικό για τον Μαραθώνιο Ρόδου!

ΕΠΣΔ: Το νέο πρόγραμμα στο τοπικό πρωτάθλημα

Ηρακλής Λάρδου-Ποσειδών Καρπάθου: «Καμπάνες» από τη ΔΕΑΒ!

Νίκες στην Καλαμάτα για τα αναπτυξιακά τμήματα πόλο των «Πιγκουίνων»

Ασπίδα Σαλάκου: «Ο σύλλογός μας σταματάει κάθε δραστηριότητα»