Κολοσσός: Πάλι ο Σχινάς σφυρίζει με το Ρέθυμνο

Οι Αθηναίοι Γιώργος Ανδρικόπουλος, Βασίλης Μπίκας και Κώστας Ζακεστίδης θα διευθύνουν το μεσημέρι της Κυριακής την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Κολοσσό H Hotels, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, για την 23η αγωνιστική.

Δεδομένου ότι ακολουθεί εμβόλιμη αγωνιστική, η ΚΕΔ/ ΕΟΚ προχώρησε στους ορισμούς και των αγώνων της προσεχούς Τετάρτης, με τους «θαλασσί» να δοκιμάζονται στο Ρέθυμνο.

Στο «Μελίνα Μερκούρη» θα βρεθεί ο διεθνής Χρυσόστομος Σχινάς (Αττικής) ο οποίος είχε σφυρίξει και το Κολοσσός – Ρέθυμνο στον α’ γύρο.

Μαζί του θα είναι ο Χρήστος Παναγιώτου (Αχαΐας / Ηλείας), ο οποίος έχει να βρεθεί σε αγώνα του Κολοσσού από την 5η αγωνιστική και το εντός έδρας ματς με τον Άρη, καθώς και ο Κώστας Ξενικάκης (Ανατολικής Μακεδονίας), που τελευταία φορά συνάντησε την ομάδα της Ρόδου στο νικηφόρο της παιχνίδι στο Αλεξάνδρειο.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των επόμενων δύο αγωνιστικών:
22η αγωνιστική
Σάββατο 6 Απριλίου

«Σ. Μπεφόν» (15.45’) Πανιώνιος – Περιστέρι (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Καρακατσούνης, Μπήτης, Διαμαντής
Κομισάριος: Ορφανός Γ.

«Τ. Καμπούρης» (15.45’) Κύμη – Ρέθυμνο (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π., Τσαρούχα, Τζαφλέρης
Κομισάριος: Δεσάρτης

Λαύριο (17.00’) Λαύριο – ΑΕΚ (ΕΡΤ3 live)
Διαιτητές: Σώμος, Παναγιώτου, Παφίλης
Κομισάριος: Μουζάκης Στ.

Αλεξάνδρειο (15.45’) Άρης – Προμηθέας (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Μαγκλογιάννης, Αναστόπουλος Α.
Κομισάριος: Δροσόπουλος

Κυριακή 7 Απριλίου
«Ν. Σαμαράς» (17.00’) Ήφαιστος Λήμνου – Χολαργός (ΕΡΤ Sports live)
Διαιτητές: Κορομηλάς, Πουρσανίδης Κ., Παντελίδης
Κομισάριος: Ελευθεριάδης

ΣΕΦ (15.00’) Ολυμπιακός – Κολοσσός (Cosmote Sport 4)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Μπίκας, Ζακεστίδης
Κομισάριος: Βιδάλης

ΟΑΚΑ (17.30’) Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (Cosmote Sport 4)
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ., Ψαριανός, Καλδίρης
Κομισάριος: Ντίνος

23η αγωνιστική
Τετάρτη 10 Απριλίου

PAOK Sports Arena (15.45’) ΠΑΟΚ – Πανιώνιος (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Σώμος, Βαρδάλος, Πιτσίλκας
Κομισάριος: Σιμητόπουλος

«Α. Παπανδρέου» (18.00’) Περιστέρι – Ολυμπιακός (ΕΡΤ Sports live)
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Τζαφλέρης, Ζαχαρής
Κομισάριος: Ντάβαρης

«Μ. Μερκούρη» (15.45’) Ρέθυμνο – Κολοσσός (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Σχινάς, Παναγιώτου, Ξενικάκης
Κομισάριος: Μπορμπαντωνάκης

ΟΑΚΑ (19.30’) ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (Cosmote Sport 4)
Διαιτητές: Κορομηλάς, Καρακατσούνης, Μπήτης
Κομισάριοι: Ελευθεριάδης, Παλάτος

«Δ. Τόφαλος» (15.45’) Προμηθέας – Λαύριο (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Τσαρούχα, Μαλαμάς, Τζιοπάνος
Κομισάριος: Πίγκας

«Α. Τρίτσης» (15.45’) Χολαργός – Άρης (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Πουρσανίδης, Ανδρικόπουλος, Κάρδαρης
Κομισάριος: Τεφτίκης

«Τ. Καμπούρης» (15.00’) Κύμη – Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ Sports BL Show)
Διαιτητές: Μάνος, Τσώνος, Θεονάς
Κομισάριος: Κάλφα.