Τα αποτελέσματα του  "αγώνα κυπέλλου Ιππασίας" στη Ρόδο

Ανακοινώθηκαν τα επίσημα αποτελέσματα του "αγώνα κυπέλλου Ιππασίας" που διοργάνωσε το περασμένo Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις του στ' Ασγούρου ο Ιππικός Όμιλος "Κάδμος".

Για μια ακόμα φορά, οι αγώνες έγιναν με μεγάλη επιτυχία και προσέφεραν πολλές συγκινήσεις στους συμμετέχοντες αλλά και σε όσους τους παρακολούθησαν. Την πρώτη ημέρα έγιναν αγώνες υπερπήδησης εμποδίων και τη δεύτερη ιππικής δεξιοτεχνίας. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα:

Υπερπήδηση εμποδίων

Κατηγορία 40 - 60cm
1η Θέση Μουστάκας Αντώνιος με τον ίππο Mr -X
2η Θέση Ζoe Brix με τον ίππο Danaya

Κατηγορία 80cm - 1m
1η Θέση Μιχαήλ Μπιλιάς με τον ίππο Donna Rossa
2η Θέση Ελίνα Πιλατάκη με τον ίππο Conti F
3η Θέση Γεωργία Μαρδά με τον ίππο Kargon
4η Θέση Μαργαρίτα Διακομιχάλη με τον ίππο Andora
5η Θέση Carolien Brix με τον ίππο Danaya

Κατηγορία 1m - 1.10m
1η Θέση Μαργαρίτα Διακομιχάλη με τον ίππο Andora
2η Θέση Γεωργία Μαρδά με τον ίππο Kargon
3η Θέση Ελίνα Πιλατάκη με τον ίππο Conti F
4η Θέση Carolien Brix με τον ίππο Danaya
Ιππική δεξιοτεχνία (από αρχάριους)

Κατηγορία Ε
1η Θέση Βασιλική Κυριάκου με τον ίππο Spirit
2η Θέση Ιωάννα Σορδάκη με τον ίππο Pop Star
3η Θέση Άννα Μαρία Δοξάκη με τον ίππο Daglas

Κατηγορία Α3
1η Θέση Τσαμπίκα Μουστάκα με τον ίππο Mr- X
2η Θέση Δέσποινα Διάκουλα με τον ίππο Castandor
3η Θέση Zoe Brix με τον ίππο Danaya
4η Θέση Αλέξια Χριστοφή με τον ίππο Nikippo
5η Θέση Ραφαέλα Σαλονικιού με τον ίππο Chico
6η Θέση Γεώργιος Ευθύμιος Σιούτης με τον ίππο Pop Star

Κατηγορία Α4
1η Θέση Ελίνα Πιλατάκη με τον ίππο Conti F
2η Θέση Τσαμπίκα Μουστάκα με τον ίππο Mr- X
3η Θέση Carolien Brix με τον ίππο Danaya.

Στο μεταξύ, ο Ιππικός Όμιλος ανακοίνωσε και μερικά σημαντικά αποτελέσματα από προηγούμενους αγώνες που είχαν διοργανωθεί.
Αναλυτικά:

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΠΠΙΚΗΣ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α3
*1η Θέση .... ΙΩΑΝΝΑ ΛΑΟΥ (FANCO)
*2η Θέση.... ΙΩΑΝΝΑ ΛΑΟΥ (CHICO)
*3η Θέση... ΡΑΦΑΕΛΑ ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΥ  (CHICO)
*ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ (PILAMOS)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α4
* 1η Θέση....ΕΛΙΝΑ ΠΙΛΑΤΑΚΗ (CONTI.F)
*2η Θέση... ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΙΑΚΟΥΛΑ (CASTADOR)
*3η Θέση... ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΚΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ (FAKIRA)
*4η Θέση...CAROLIEN BRIX (DANAYA)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 80cm
1H θέση...ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ (ANDORA)
2η θέση...ΕΛΙΝΑ ΠΙΛΑΤΑΚΗ (CONTI F)
3η θέση...ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΚΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ (FAKIRA)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1Μ
1η Θέση ...ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΡΔΑ (ΚΑRGON)
2η Θέση...ΕΛΙΝΑ ΠΙΛΑΤΑΚΗ
3η Θέση ...NELE PFEIFER (FAKIRA).