Ανοιχτό τουρνουά Ρόδου: Δύο στα δύο για τον Δωριέα Νεοχωρίου

Το 2 στα 2 έκανε ο Δωριέας Νεοχωρίου στο β’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, αφού επικράτησε στο ντέρμπι του Hermes/ Electroinvest με σκορ 72-64.

Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Γιάννη Μαστοράκη να παίρνει τη νίκη και να διατηρεί το αήττητο της. Για τον α’ όμιλο οι Underdogs κέρδισαν με χαρακτηριστική ευκολία το Χορόσπιτο (69-31) και επέστρεψαν στις νίκες.

Οι Underdogs μετέτρεψαν από την αρχή το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο και πέτυχαν τη δεύτερη τους νίκη στο τουρνουά.

Με τα δύο χθεσινά παιχνίδια «έπεσε» η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στο τουρνουά του Δ.Ο.Π.Α.Ρ, ενώ με τα σημερινά ξεκινάει η 4η.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

UNDERDOGS- ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ 69-31

Τα δεκάλεπτα ήταν: 23-9, 38-14(ημ.), 50-23, 69-31

Διαιτητές: Μητσού- Θεοδοσίου

UNDERDOGS (Παπακώστας): Μανέττας 2, Πολίτης 11(3), Ρέτσας 2, Κουντούρης 10, Κιουρτ 4, Κρασουδάκης 5(1), Μελισσάς 5(1), Βόλας 14, Μουρουζίδης 8(2), Κουλούμπρης 8.

ΧΟΡΟΣΠΙΤΟ (Μακρής): Δημόπουλος 3, Καραλάκης 5(1), Μακρής 8, Χατζηφούντας 3(1), Αντωνιάδης 11(1), Καλλιστής, Παπαγούρας 1, Διαμαντόγλου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

HERMES/ELECTROINVEST- ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 64-72

Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-13, 28-32(ημ.), 42-50, 64-72

Διαιτητές: Φάκαρος- Νικηφορίδης- Μητσού

HERMES/ELECTROINVEST (Χατζηφούντας): Αϊβαζίδης 6, Κουρούνης 7(1), Μοσχοβάκος 7, Τσιφούτης 4, Λαζαράκης, Ρουμελιώτης 16(1), Παραδείσης, Τσέλιος 3(1), Χαβιαράς, Μαυρονικόλας 21.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Μαστοράκης): Φλοκιού, Σακκής, Γιαννακίδης 6(2), Μαστοράκης 21(1), Ζαγαλάκης 15(1), Δημητρίου, Φώσκολος, Σωτηρίου 2, Σταυριανάκης 8, Λαμπριανός 4, Βενιζέλης 16(3).

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

(19:00): Beerwaukee Bucks- Epavlis (α’ όμιλος)

(Νικηφορίδης- Βράκα)

(21:00): Δικηγόροι- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

(Φάκαρος- Αντωνίου- Μητσού)

ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. ανακοινώνει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ. Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 17 έως 19 Ιουνίου στο «Βενετόκλειο». Από 20 έως 22 Ιουνίου δεν ορίστηκαν παιχνίδια, λόγω του Galis Basketball 3on3, που θα διεξαχθεί τις ίδιες μέρες στη Ρόδο και συγκεκριμένα στο γήπεδο που θα στηθεί στην πλατεία δημαρχείου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(17/06):

(19:00): Χορόσπιτο- Beerwaukee Bucks (α’ όμιλος)

(21:00): Buzzer Beaters- Underdogs (α’ όμιλος)

ΤΡΙΤΗ(18/06):

(19:00): Δωριείτες- Blue Celtics (β’ όμιλος)

(21:00): Jumbo- Hermes/Electroinvest(β’ όμιλος)

ΤΕΤΑΡΤΗ(19/06):

(19:00): Ο.Ε.Ε.- Δωριέας Νεοχωρίου (β’ όμιλος)

(21:00): Epavlis- Δικηγόροι (α’ όμιλος)


Α’ ΟΜΙΛΟΣ/3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Buzzer Beaters- Modela 69-63

Δικηγόροι- Beerwaukee Bucks 71-30

Underdogs- Χορόσπιτο 69-31

Ρεπό είχε το Epavlis


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Buzzer Beaters 6 3-0 221-175(+46)

2.Modela 5 2-1 214-176(+38)

3.Underdogs 5 2-1 185-152(+33)

4.Δικηγόροι 3 1-1 133-95(+38)

5.Epavlis 3 1-1 109-118(-9)

6.Χορόσπιτο 3 0-3 150-227(-77)

7.Beerwaukee Bucks 2 0-2 80-149(-69)

*Οι Δικηγόροι, το Epavlis και οι Beerwaukee Bucks έχουν εκτίσει το ρεπό τους


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Beerwaukee Bucks- Epavlis (Πέμπτη 19:00)

Δικηγόροι- Buzzer Beaters (Πέμπτη 21:00)

Modela- Underdogs (Παρασκευή 21:00)

Ρεπό έχει το Χορόσπιτο


ΤΟΡ 5

1.Τσαλίκης (Buzzer Beaters) 60

2.Δαρβίρας (Buzzer Beaters) 47

3.Κορρός (Modela) 42

4.Μακρής (Χορόσπιτο) 42

5.Βόλας (Underdogs) 41


Β’ ΟΜΙΛΟΣ/3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δωριείτες- Τ.Ε.Ε. 63-65 (κ.α. 60-60)

Blue Celtics- Ο.Ε.Ε. 40-36

Hermes/ Electroinvest- Δωριέας Νεοχωρίου 64-72

Ρεπό είχε το Jumbo


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τ.Ε.Ε. 6 3-0 183-151(+32)

2.Blue Celtics 5 2-1 161-133(+28)

3.Δωριέας Νεοχωρίου 4 2-0 135-112(+23)

4.Ο.Ε.Ε. 4 1-2 144-154(-10)

5.Hermes/Electroinvest 3 1-1 124-121(+3)

6.Δωριείτες 3 0-3 166-184(-18)

7.Jumbo 2 0-2 73-131(-58)

*Ο Δωριέας Νεοχωρίου, το Hermes/Electroinvest και το Jumbo έχουν εκτίσει το ρεπό τους


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Hermes/Electroinvest- Δωριείτες (Παρασκευή 17:00)

Τ.Ε.Ε.- Blue Celtics (Παρασκευή 19:00)

Δωριέας Νεοχωρίου- Jumbo (Σάββατο 21:00)

Ρεπό έχει το Ο.Ε.Ε.


ΤΟΡ 5

1.Κωστάκης (Δωριείτες) 51

2.Μαρουλλάκης Ι. (Τ.Ε.Ε.) 40

3.Βενιζέλης (Δωριέας Νεοχωρίου) 39

4.Καμπουράκης (Τ.Ε.Ε.) 39

5.Λυμπέρης (Τ.Ε.Ε.) 33