Ρεκόρ συμμετοχών στην Ανάβαση Πανορμίτη

Με ρεκόρ συμμετοχών πραγματοποιήθηκε από τον  Έλαφο στη Σύμη το περασμένο Σαββατοκύριακο η 5η Ανάβαση Πανορμίτη, παρουσία ποδηλατών και ποδηλατισσών, εκτός του διοργανωτή, κι από Διαγόρα, Ροδήλιο, Άθλο, «Μεσόγειος», Ανταίο, ΠΟ Κω, Φιλίνο Κω, ΠΟ Βόλου και Ο.Φ Νέας Ιωνίας. Στην εκκίνηση των αγωνισμάτων στάθηκαν συνολικά 81 αθλητές κι αθλήτριες, σημειώνοντας πολύ καλούς χρόνους για τα δεδομένα της εποχής και των συγκεκριμένων διαδρομών.  

Το Σάββατο απόγευμα πραγματοποιήθηκε, σύμφωνα με την προκήρυξη, η ανάβαση 3 χλμ. για τις κατηγορίες Μίνι και 5 χλμ. για Παμπαίδες-Παγκορασίδες, ενώ την Κυριακή έγινε το αγώνισμα στην απόσταση των 12 χλμ. με μέση κλίση διαδρομής 5,5 για τις κατηγορίες Ανδρών, Εφήβων και ΟΠΕΝ (Παίδες, Γυναίκες και Μάστερ) από την Ιερά Μονή Πανορμίτη έως την περιοχή Στρατερή, στον επιβλητικό ορεινό όγκο που οδηγεί στη Σύμη και έχει θέα από ψηλά την Ιερά Μονή και το λιμάνι του Πανορμίτη.

Οι 21 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, σ’ ένα αγώνα όπου δοκιμάζεται η αντοχή, το θάρρος και η δύναμη του σώματος και της ψυχής!
Πρώτος της Γενικής Κατάταξης ήταν ο Νίκος Δράκος από τον Διαγόρα με χρόνο 29.45.52, ο οποίος σημείωσε νέο ρεκόρ διαδρομής, δεύτερος ο Μιχάλης Τριομμάτης (ΟΦ Νέας Ιωνίας) με χρόνο 30.22.30 , τρίτος ο Ορέστης Ράπτης (ΠΟ Βόλου) με 31.49.52 , τέταρτος ο Κυριάκος Κελεπέρας (Έλαφος-ΟΠΕΝ) με 34.46.14, πέμπτος ο Δανιήλ Κελεπέρας (Έλαφος) με 34.50.61 και έκτος ο Γιάννης Παραπόλας (Έλαφος-ΟΠΕΝ) με χρόνο 35.39.27.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους όσοι βοήθησαν για να στεφθεί με επιτυχία ο αγώνας.

Τα αποτελέσματα:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΠ 5ΧΜ
1ος ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 21.34.36 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
2ος ΜΙΤΖΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 22.02.30 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
3ος ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 22.59.89 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
4ος ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΑΣ 24.21.49 Α.Ο.ΑΘΛΟΣ
5ος ΣΚΑΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 24.21.77 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
6ος ΠΑΡΑΠΟΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 25.27.86 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 5 ΧΛΜ.
1η ΣΙΦΩΝΙΟΥ ΔΑΝΑΗ 24.15.99 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
2η ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 25.46.95 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ
3η ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 26.38.27 Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ
4η ΧΟΥΛΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ 37.02.42 Α.Ο ΑΝΤΑΙΟΣ
5η ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 38.39.77 Α.Ο ΑΝΤΑΙΟΣ

KΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ 12 ΧΛΜ.
1ος ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΣ 29.45.52 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
2ος ΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 30.22.30 Ο.Φ.Ν.Ι.
3ος ΡΑΠΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 31.49.52 Π.Ο. ΒΟΛΟΣ
4ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ 34.50.61 Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ
5ος ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 42.05.24 Π.Ο.Ρ. ΡΟΔΗΛΙΟΣ
6ος ΠΟΖΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 43.13.61 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 3ΧΜ
1η ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 11.55.67 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
2η ΜΠΕΝΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΕΛΕΝΗ 12.20.49 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
3η ΝΤΡΙΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 12.43.14 Π.Ο. ΚΩ
4η ΑΛΕΥΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 12.47.77 Π.Ο. ΚΩ
5η ΣΙΔΕΡΗ ΖΩΗ-ΔΑΝΑΗ 12.53.58 ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ
6η ΓΑΒΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΡΑΦΑΕΛΛΑ 14.02.36 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ 3ΧΜ
1ος ΤΡΙΑΝΤΕΝΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 10.05.57 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ
2ος ΧΟΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 12.05.77 Π.Ο. ΚΩ
3ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 12.07.52 ΑΟ.ΑΝΤΑΙΟΣ
4ος ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 13.39.17 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
5ος ΓΑΡΥΦΑΛΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 14.20.86 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
6ος ΝΙΚΟΛΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14.21.92 Α.Ο ΑΘΛΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 3ΧΜ
1η ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 09.05.83 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ
2η ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 10.45.55 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
3η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΜΠΟΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 10.48.99 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
4η ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ 11.05.11 ΑΟ ΑΝΤΑΙΟΣ
5η ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 12.07.95 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
6η ΑΜΠΕΛΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΦΑΝΟΥΡΙΑ 12.58.92 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ 3ΧΜ
1ος ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ 08.35.92 Α.Ο ΑΘΛΟΣ
2ος ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 09.14.21 ΑΟ ΑΘΛΟΣ
3ος ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 09.56.02 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
4ος ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10.02.24 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ
5ος ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 10.35.52 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
6ος ΑΛΕΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 10.45.77 ΠΟ ΚΩ

ΟΠΕΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12 χλμ.
1ος ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ 36.37.27 Π.Σ.Ρ.ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ
2ος ΚΙΤΡΙΝΑ ΕΙΡΗΝΗ 51.32.27 ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ
3ος ΤΣΟΥΤΣΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1.21.48.17 ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ

ΟΠΕΝ ΑΝΔΡΩΝ 12 χλμ.
1ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 34.46.14 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ
2ος ΠΑΡΑΠΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 35.39.27 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ
3ος ΧΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 36.19.55 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ
4ος ΖΑΜΑΓΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 37.11.70 ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
5ος ΧΑΡΟΒΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 39.46.49 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
6ος ΡΕΓΚΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 47.37.92 ΤΑΛΩΣ.