Πώς ψήφισαν αναλυτικά οι μηχανικοί της Δωδεκανήσου

Η «Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών» είναι η νικήτρια παράταξη στις εκλογές που έγιναν στο νομό μας την Κυριακή για την ανάδειξη νέας διοίκησης στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου.

Η καταμέτρηση ολοκληρώθηκε προχτές αργά το βράδυ, και ανέδειξε τη ΔΚΜ πρώτη δύναμη, ενώ δεύτερη κατατάχθηκε η παράταξη «Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου», τρίτη η «Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών», τέταρτη  η παράταξη «Μηχανικών Ένωσις» και πέμπτη η παράταξη «Πανεπιστημονική-Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών».

Σύμφωνα με την τελική καταμέτρηση οι παρατάξεις έλαβαν:
- «Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών» 226 ψήφους  και 12 έδρες
- «Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου» 186 ψήφους και 9 έδρες
- «Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών» 171 ψήφους και 9 έδρες
- «Μηχανικών Ένωσις» 77 ψήφους και 4 έδρες
- «Πανεπιστημονική Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικώ» 23 ψήφους και 1 έδρα.

Στις εκλογές ψήφισαν συνολικά 693 άτομα και σε ό,τι αφορά τους σταυρούς πρώτος από τη «Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών» αναδείχτηκε ο Αντώνης Γιαννικουρής με 157 ψήφους, από την παράταξη «Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου», πρώτος ο Ιάκωβος Γρύλλης με 131 ψήφους, από την παράταξη  «Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών» πρώτος ο Γιάννης Γλυνός με 118 ψήφους, από την παράταξη «Μηχανικών Ένωσις» πρώτος ο Δημήτρης Μελένος και από την παράταξη «Πανεπιστημονική-Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών» πρώτος ο Κλεόβουλος Παπακωνσταντίνου με 14 ψήφους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για την αντιπροσωπεία του περιφερειακού τμήματος νομού Δωδεκανήσου έχουν ως εξής:
Ψηφίσαντες: 693 έγκυρα: 683 άκυρα: 8 Λευκά: 2
1 ΔΚΜ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ: 226
2 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.): 171
3 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ: 77
4 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ: 23
5 ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: 186
ΣΥΝΟΛΟ: 683

ΔΚΜ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μαρία Χ. 42
2 ΓΑΜΒΡΟΥΔΗΣ Χρήστος Χ. 38
3 ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ Αντώνιος Ε. 157
4 ΔΙΑΚΟΜΑΝΩΛΗ Αρχοντούλα Ε. 27
5 ΖΑΧΑΡΙΟΥ Νικήτας-Νικόλαος Α. 18
6 ΘΑΡΡΕΝΟΣ Παναγιώτης Κ. 27
7 ΚΑΚΝΗΣ Εμμανουήλ Α. 30
8 ΚΑΜΠΑΣΤΑΝΑΣ Εμμανουήλ Τ. 57
9 ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Παντελής Ε. 34
10 ΚΑΤΣΑΔΟΥΡΟΣ Ταξιάρχης Ε. 22

11 ΚΟΥΤΡΗ Παναγιώτα Σ. 31
12 ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ Μιχαήλ Δ. 44
13 ΛΑΚΟΥΡΑΣ Γεώργιος-Νικόλαος Γ. 97
14 ΜΠΑΛΑΛΗΣ Δημήτριος Σ. 35
15 ΜΠΑΛΗΣ Παναγιώτης Κ. 38
16 ΝΙΩΤΑΚΗΣ Κωνσταντίνος Ι. 66
17 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Νικόλαος Π. 54
18 ΟΡΦΑΝΟΣ Αντώνιος-Ανδρέας Β. 19
19 ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΣ Αναστάσιος Γ. 32

20 ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ Μαρία Θ. 56
21 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ Σταμάτιος Ι. 22
22 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Ελένη Ι. 36
23 ΠΑΡΑΓΙΟΣ Εμμανουήλ Γ. 30
24 ΠΑΣΤΡΙΚΟΣ Νικόλαος Σ. 30
25 ΣΑΒΒΕΝΑΣ Γεώργιος Ε. 50
26 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης Δ. 18
27 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος Ε. 21
28 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ Παρασκευή Τ. 51
29 ΤΣΑΤΤΑΛΙΟΣ Μιχαήλ Κ. 28

30 ΧΑΤΑΣ Δημήτριος Κ. 32
31 ΧΑΤΖΑΚΗ Τσαμπίκα (Μίκα) Γ. 74
32 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος Θ. 35
33 ΧΡΥΣΗΣ Κωνσταντίνος Β. 38
34 ΧΡΥΣΙΔΗ Άννα Δ. 18
35 ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ Γεώργιος Ν. 46

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.) ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1 ΑΡΓΥΡΟΥ Νικόλαος Γ. 39
2 ΓΕΡΑΚΙΟΣ Νικήτας Σ. 23
3 ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΛΗΣ Γεώργιος Δ. 5
4 ΓΙΩΤΑ Μάνια Κ. 14
5 ΓΛΥΝΟΣ Ιωάννης Σ. 118
6 ΓΟΥΜΑΡΑΣ Ιωάννης Γ. 17
7 ΖΑΧΑΡΙΟΥ Ζαχαρίας Π. 26
8 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος Γ. 21
9 ΖΟΥΜΠΑΣ Αντώνιος Ε. 33
10 ΚΑΛΑΦΑΤΑ Ιακωβίνα Ν. 28

11 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ Γεώργιος Θ. 71
12 ΚΑΠΝΟΥΛΛΑΣ Κωνσταντίνος-Μιχαήλ Ι. 24
13 ΚΑΤΑΚΟΣ Γεώργιος Π. 23
14 ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ Δήμητρα Μ. 26
15 ΚΟΖΑ Χρυσαφίνα Ν. 23
16 ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ Στέφανος Ε. 37
17 ΚΩΣΤΑΛΙΑΣ Κωνσταντίνος Μ. 5
18 ΜΑΡΓΙΕ Αναστασία Ι. 30
19 ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ Νικόλαος Π. 36
20 ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ Αναστάσιος Σ. 12

21 ΠΑΛΑΙΟΥ Καλλιόπη Ν. 46
22 ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ Νικόλαος-Ελευθέριος Μ. 15
23 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Γεράσιμος Τ. 45
24 ΡΑΜΜΟΣ Νικόλαος Π. 61
25 ΡΟΥΦΑΣ Γεώργιος Ε. 18
26 ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτριος Μ. 13
27 ΣΛΙΜΑΝ Φώτης Ν. 58
28 ΣΤΑΦΥΛΑΣ Δημήτριος Γ. 20
29 ΣΤΕΦΑΝΟΥ Μαριάντζελα Ε. 31

30 ΣΦΥΡΙΟΥ Σταύρος Κ. 33
31 ΤΣΑΚΙΡΗΣ Αναστάσιος Ι. 29
32 ΧΑΤΖΑΝΤΩΝΗΣ Αντώνιος Σ. 27
33 ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗΣ Μιχαήλ Β. 38
34 ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΟΥ Μαρία (Μαρίζα) Λ. 73

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1 ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ Σωτήριος Γ. 34
2 ΓΚΟΓΚΟΣ Χρήστος Π. 17
3 ΖΟΥΜΠΑΣ Αντώνιος Μ. 27
4 ΚΑΤΩΓΑΣ Κλήμης Ι. 33
5 ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ Γαβριήλ Κ. 9
6 ΜΕΛΕΝΟΣ Δημήτριος Μ. 54
7 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Ανδρέας Ι. 16
8 ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ Παράσχος Ι. 7
9 ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ Μιχαήλ Π. 28
10 ΜΥΡΙΑΛΛΗΣ Αθανάσιος Μ. 22

11 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Αθανάσιος Β. 11
12 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ Κωνσταντίνος Π. 10
13 ΣΑΛΒΑΡΗ Πολυτίμη-Χριστίνα Β. 11
14 ΣΕΝΤΗ Καθολική-Θαρρενή Σ. 7
15 ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ Παναγιώτης Ε. 19
16 ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ Κωνσταντίνος Ν. 17
17 ΤΑΒΕΡΝΑΡΗΣ Εμμανουήλ Κ. 15
18 ΦΑΝΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος Ι. 23
19 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Παύλος Γ. 26
20 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ Αυγουστής Α. 18

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1 ΓΛΕΝΤΗΣ Ελευθέριος Η. 8
2 ΔΙΑΚΟΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ Αρμονία Μ. 10
3 ΖΕΡΒΟΣ Αντώνιος Ν. 11
4 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Κλεόβουλος Ν. 14

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
1 ΑΓΓΟΥΡΙΑΣ Ανδρέας Α. 59
2 ΒΑΡΔΙΔΑΚΗ Ανδρονίκη (Νίκη) Γ. 31
3 ΓΕΩΡΓΑΛΛΙΔΗΣ Αναστάσιος Θ. 17
4 ΓΡΥΛΛΗΣ Ιάκωβος Ν. 131
5 ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Παύλος Μ. 39
6 ΔΡΑΚΟΣ Δημήτριος Σ. 22
7 ΚΑΡΑΜΑΡΙΑΣ Μικές Σ. 5
8 ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ Χριστόφορος Ν. 39
9 ΚΟΛΛΙΓΡΗΣ Γεώργιος Β. 23
10 ΚΟΤΛΙΔΑ Δήμητρα Α. 34

11 ΚΟΥΡΕΠΙΝΗ Καλλιόπη (Κέλλυ) Ν. 13
12 ΛΕΓΑΚΗΣ Ξενοφώντας Μ. 48
13 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ Σταμάτιος Α. 43
14 ΜΗΤΡΟΤΑΣΙΟΣ Παναγιώτης Ι. 19
15 ΜΠΕΡΤΖΟΥΑΝΗΣ Νικόλαος Κ. 13
16 ΜΩΡΑΙΤΗΣ Βασίλειος Α. 47
17 ΜΩΡΑΙΤΟΥ Παρασκευή Α. 31
18 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Αναστασία Α. 29
19 ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗ Μάρθα Κ. 20
20 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΗΣ Γεώργιος-Σίλας Δ. 31

21 ΠΡΕΚΑ Νίκη-Μαρία Σ. 22
22 ΣΟΦΟΣ Μιχαήλ Π. 27
23 ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ Βαρβάρα Σ. 29
24 ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ Αγγελική Ν. 31
25 ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ Αικατερίνη Α. 11
26 ΤΣΙΓΚΡΑΣ Ηλίας Κ. 61
27 ΤΣΙΚΟΥΡΗΣ Σακελλάριος-Πρόδρομος Γ. 31
28 ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗΣ Κυριάκος Θ. 49
29 ΤΣΙΡΩΝΗΣ Γεώργιος Θ. 14

30 ΦΡΑΝΤΖΗΣ Φιλήμων Θ. 39
31 ΧΑΛΚΙΑΣ Νικόλαος Γ. 19
32 ΧΑΠΙΠΗ Χρυσούλα Μ. 22
33 ΧΑΤΖΑΤΟΓΛΟΥ Αγγελος-Ευθύμιος Η. 9.