Πλούσιο το καλαντάρι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου για το 2020

Ανακοινώθηκε και επίσημα από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου, το αγωνιστικό καλαντάρι του στίβου για το 2020. Αναλυτικά, όλες οι προγραμματισμένες διοργανώσεις είναι οι ακόλουθες:

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
-25 Σάββατο: Ημερίδα Κλειστού Στίβου – Ρόδος
-26 Κυριακή: Kids Athletics IAAF – Mini Aθλεtics Games ‘’Στέφανος Δημητράς’’ – Σορωνή, Ρόδος.

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
-15 Σάββατο: Αναπτυξιακός Αγώνας Δρόμου Δωδεκανήσου στη Μνήμη του Παπαντωνάκη Μιλτιάδη - ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ - ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ & ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ (ΛΕΡΟΣ)
16 Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20000 βάδην Κ23 – Πάτρα
-22 Σάββατο: 9η Χειμερινή Συνάντηση Στίβου ΑΓΕΣ Κάμειρος -Kids Athletics IAAF - Mini Aθλεtics Games – Ρόδος
-23 Κυριακή: ARHAGGELOS RUN 10χλμ.-1000μ.– Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου – Πηγή Τρικάλων.
28-29 Σάββατο – Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου – Πειραιάς ΣΕΦ

ΜΑΡΤΙΟΣ
-1 Κυριακή: Ημιμαραθώνιος Απολλώνων 2020 – Απόλλωνα, Ρόδος
-8 Κυριακή: ‘’ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ’’ ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ – Κάλυμνος , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10000μ σε Δημόσια οδό – Ηράκλειο Κρήτης.
-14 Σάββατο: 3η Εαρινή Συνάντηση Ρίψεων Α.Ο. ΕΜΜ. & Μ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ – Ρόδος
-15 Κυριακή: VARGAS – ANTAIOS RUN 10K
-21 Σάββατο: ‘’ΔΑΦΝΕΙΑ 2020’’ (KIDS ATHLETICS IAAF – MINI AΘΛETICS GAMES
Κ12 - Κ14 - Κ16 - Κ18 - open) (Ρόδος). Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου – Αθήνα. -?26 Πέμπτη: Α΄ Φάση Σχολικών Αγώνων Λυκείων Δωδεκανήσου?|
-29 Κυριακή: APOLAKKIA RUN 5K - 10K - 800M

ΑΠΡΙΛΙΟΣ
-4 Σάββατο: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄A Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΔΡΟΜΙΚΟ) –(Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
-5 Κυριακή: 4ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου για Όλους ‘’Elafos Mountain Run - Προφήτης Ηλίας 2020’’. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20000μ Βάδην Α-Γ Μέγαρα 8 Τετάρτη: B’ Φάση Σχολικοί Αγώνες Λυκείων.
-11-12 Σάββατο – Κυριακή: Διασυλλογικό Κ18 (Π-Κ) (Ρόδος).
14-15 Τετάρτη & Πέμπτη: Διασυλλογικό Συνθέτων Α-Γ / Κ18.
-25-26 Σάββατο & Κυριακή: Διασυλλογικό Α-Γ & Σύνθετα Κ16. – ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗΣ Κ. ΚΕΛΗΣ ΣΠ. – Ρόδος.

ΜΑΙΟΣ
-3 Κυριακή: 7ος Roads to Rhodes Marathon (Ρόδος)
6-7 Τετάρτη & Πέμπτη Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων. -9 Σάββατο: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ Β’ Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΑΛΤΙΚΟ), (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ),(ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ). 16 Σάββατο: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10000μ Α-Γ & Κ20 Θεσσαλονίκη
-17Κυριακή: ‘’PATMOS RUN 2020’’ -23 Σάββατο: Διασυλλογικό Κ16 (Κώς). 23-24 Σάββατο-Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Κ20 – ΝΑΞΟΣ
-30 - 31 Ανοιχτή ημερομηνία για Διασυλλογικό σε περίπτωση κολλήματος.

ΙΟΥΝΙΟΣ
-7 Κυριακή: ‘’Πεισάνδρεια 2020’’ (Σορωνή-Άγιος Σύλλας)
13-14 Σάββατο & Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α-Γ & Σύνθετα – ΠΑΤΡΑ
-18 Πέμπτη: ‘’Κωνσταντίνου Χριστίνα 2020’’ - (Κώς) Κ16 - Κ20 - Κ23
20-21 Σάββατο & Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 & Σύνθετα – ΒΟΛΟΣ
27-28 Σάββατο & Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 – ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΙΟΥΛΙΟΣ
11-12 Σάββατο & Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 – 2 ΟΜΙΛΟΙ ΧΑΛΚΙΔΑ/ΚΑΒΑΛΑ
25-26 Σάββατο & Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23 – ΛΑΡΙΣΑ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
-19 Σάββατο: Διασυλλογικό Κ14 (ΠΠΒ-ΠΚΒ) - (ΛΕΡΟΣ) Γ ΄ Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΡΙΠΤΙΚΟ) – (Όμιλοι) (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
26 – 27 Σάββατο – Κυριακή: Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (ΧΙΟΣ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
-3 Σάββατο: Διασυλλογικό Κ14 (ΠΠΒ-ΠΚΒ) Γ ΄ Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΡΙΠΤΙΚΟ) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), -18 Κυριακή: RunGreece Ρόδος 2020 (Ρόδος)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
8 Κυριακή: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου - Αθήνα.