Ιάλυσος - Ηρακλής Μαριτσών: Έμειναν οι δυο τους στη διεκδίκηση του τίτλου!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 423 ΦΟΡΕΣ

Μεταξύ του Ιάλυσου και του Ηρακλή Μαριτσών θα κριθεί ο φετινός τίτλος του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.

Οι δυο ομάδες έκαναν χθες το δυο στα δυο και πλέον βρίσκονται στην κορυφή της «ειδικής βαθμολογίας», οκτώ βαθμούς μπροστά από τον ΑΕΡΑ και τον Διαγόρα Βατίου. Είναι μια απόσταση απαγορευτική για τους δυο άλλους «μονομάχους» προκειμένου να μπορούν να σκεφθούν ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι στη συνέχεια αν και μαθηματικές ελπίδες ακόμη υπάρχουν.

Το έκρινε ο Χατζησάββας
Ο Ιάλυσος κέρδισε χθες τον ΑΕΡΑ στο «Οικονομίδειο», χάρις σε ένα τέρμα που πέτυχε ο Χατζησάββας στο 60’. Το γκολ αυτό αποδείχθηκε αρκετό για τους γηπεδούχους προκειμένου να μπορέσουν να πάρουν τη νίκη που ήταν και το ζητούμενο. Σημειώνεται ότι η ομάδα των Αφάντου έπαιξε για ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο μιας και στο 45’ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή ο Πομπού.

Άνετη νίκη του Ηρακλή
Στα Μαριτσά ο Ηρακλής επικράτησε με 4 – 1 του Διαγόρα Βατίου. Στο 6’′ ο Γεωργαλλής έκανε το 1 – 0 και στο 10’′ ο Αναγνώστου πέτυχε το 2 – 0. Στο 69’′ ο Επιφάνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 και στο 82′ ο Λάμπρος Ζωάννου μείωσε σε 3 – 1. Στις καθυστερήσεις ο Μπαούρης διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1.

Μεγάλο ντέρμπι στο «Οικονομίδειο»
Πλέον έτσι όπως είναι η βαθμολογία, το μεθαυριανό παιχνίδι ανάμεσα στον Ιάλυσο και τον Ηρακλή Μαριτσών είναι …μισό πρωτάθλημα για τις δυο ομάδες. Ο νικητής ασφαλώς και θα πάρει ένα σημαντικό προβάδισμα για να κατακτήσει την 1η θέση. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 5 μ.μ. Την ίδια ώρα στο γήπεδο Αφάντου, ο ΑΕΡΑ θα παίξει κόντρα στον Διαγόρα Βατίου.

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων