Α' κατηγορία ΕΠΣΔ: Διατήρησε το αήττητο ο Ποσειδώνας

Α' κατηγορία ΕΠΣΔ: Διατήρησε  το αήττητο  ο Ποσειδώνας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 175 ΦΟΡΕΣ

Ισόπαλοι με σκορ 1 - 1 αναδείχθηκαν χθες στις Καλυθιές ο τοπικός Απόλλωνας με τον Ποσειδώνα Καρπάθου, σε παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Α' Κατηγορίας.

Μετά από ένα αρκετά μέτριο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68' με τον Χατζηκοσμά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1 - 0).

Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω, και κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση με πέναλτι που εκτέλεσε ο Φελλουζής στο 81' (1 - 1). Την εσχάτη των ποινών αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι, πάντως, που διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή Θωμά Πατσιόπουλο.

Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δυο ομάδες πήραν από ένα βαθμό με την ομάδα της Καρπάθου να διατηρεί το αήττητό της (μαζί με τον Ηρακλή Μαριτσών είναι οι μοναδικές αήττητες ομάδες του ομίλου).

Ρήξη πρόσθιου χιαστού ο Νίκος Καμαριανός!