Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Μοιράστηκαν  βαθμούς και εντυπώσεις

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 149 ΦΟΡΕΣ

Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 τελείωσε το χθεσινό παιχνίδι του Ποσειδώνα Καρπάθου με τον Άρη Αρχαγγέλου που έγινε στο γήπεδο του πρώτου. Με την αναμέτρηση αυτή έπεσε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο σχεδόν σε όλη του τη διάρκεια με τους γηπεδούχους να «κατεβαίνουν» με αρκετές απουσίες. Ο Άρης είχε για περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο. Σε γενικές γραμμές έγινε ένα ήσυχο παιχνίδι το οποίο δεν είχε φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 60’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Φασουλέτος στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, καταλάθος την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του με αποτέλεσμα να γίνει το 1 – 1. Ο Ποσειδώνας δεν το έβαλε κάτω, και βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει στο 72’ με τον Ηλία Φράγκο (1 – 1).

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!