Νίκες για τις ομάδες βόλεϊ της Τελχινίδας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 114 ΦΟΡΕΣ

Συνεχίζουν αήττητες την πορεία τους στο φετινό πρωτάθλημα βόλεϊ οι Νεανίδες της Τελχινίδας. Αυτή τη φορά επικράτησαν στο Βενετόκλειο με 3-0 σετ του Ήλιου Ιαλυσού.

Οι περσινές πρωταθλήτριες αν και αγωνίστηκαν με πολλές παγκορασίδες, δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι στην άπειρη ομάδα του Ήλιου, έκαναν το «3 στα 3» και παρέμειναν μόνες στην 1η θέση της βαθμολογίας.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ήλιος 3-0 σετ σε 49΄(25-04 σε 17΄,25-09 σε 17΄ και 25-04 σε 13΄)

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου, Νίκος Τσιντομηνάς) Δέσποινα Βαλταδώρου, Νομική Γενναιοπούλου, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γεωργία Γούδα (λ), Ιφιγένεια Γούδα, Χριστίνα Δογιάμα, Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Αγάπη Ροδίτη και Ηλέκτρα Σκαρτσίλη.

Ήλιος: Δημήτρης Δοξάκης: Ατσικνούδα, Δοξάκη, Ζυραράκη, Καστανάκη, Κλάδου, Αλέσι και Ορδουλίδου.

*Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Νίκη και για τις Γυναίκες της Τελχινίδας, οι οποίες επικράτησαν στην Κρεμαστή της ΑΣΠΕΔ με 0-3 σετ. Οι νικήτριες ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά με εξαίρεση τις αρχές του 1ου σετ όταν οι γηπεδούχες έπαιξαν πολύ καλή άμυνα.

ΑΣΠΕΔ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 75΄(17-25 σε 22’, 08-25 σε 22’ και 07-25 σε 15’).

ΑΣΠΕΔ: (Ανδρέας Μοσκιού) Αναστασιάδη, Αντωνιάδη, Αργύρη. Καρβουνιάρη (λ), Καρεντζού Ε., Καρεντζού Σμ, Κωστοπούλου, Μπόνη, Μυρωνίδου, Ντάιγια και Χόνδρου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μιχαέλα Ευσταθίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Σταυρούλα Μαργαρίτη, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Θεοφανία Ραπατζίκου, Πέγκυ Σκαλτσά, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

*Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σάββας Πάττας, Μαίρη Παπαδούλη και Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων