Α’ Κατηγορία ΕΠΣΔ: Νίκησαν Απόλλων Καλ. και Διαγόρας Βατίου

Α’ Κατηγορία ΕΠΣΔ:  Νίκησαν Απόλλων Καλ. και Διαγόρας Βατίου

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 424 ΦΟΡΕΣ

Βαθιά ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος πήρε ο Διαγόρας Βατίου, ο οποίος επικράτησε χθες με 2 – 0 της Αναγέννησης Ασφένδου και έφθασε έτσι αισίως τους 18 βαθμούς στον 2ο όμιλο της Α’ Κατηγορίας.

Η ομάδα της νότιας Ρόδου μπορεί να ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον της. Οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και έτσι έφθασαν στο ζητούμενο, που ήταν η κατάκτηση των τριών βαθμών.

Το σκορ άνοιξε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Λαζαλάρι ο οποίος ευστόχησε από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1 – 0.
Το τέρμα αυτό στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο έδωσε πολύ καλή ψυχολογία στην ομάδα του Γιάννη Καμπούρη, κάτι που φάνηκε στην επανάληψη.
Έτσι στο 65’, ο Πεταυράκης έκανε το 2 – 0 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη και για τον Απόλλωνα Καλυθιών
Σε ό,τι έχει να κάνει με τον 1ο όμιλο, ο Απόλλων Καλυθιών επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0 της ΑΕ Λέρου. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται πλέον σε πολύ δύσκολη θέση αναφορικά με την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία. Το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Χατζήπαπας (1 – 0), ενώ στο 69’ ο Στατιού έκανε το 2 – 0.

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection στο Περιστέρι και οι… διασωθέντες Γκάουντλοκ και Μπραΐκοβιτς

Τη Δευτέρα στη Χίο ο Φοίβος για νέες βάσεις ανόδου

Το Ροδίων Άθλησις στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής Παγκορασίδων