Βετεράνοι Ρόδου-Διαγόρα: Θυμήθηκαν τα παλιά και αντάλλαξαν ευχές

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1073 ΦΟΡΕΣ

Την ευκαιρία να θυμηθούν τα παλιά και να ανταλλάξουν ευχές για το Πάσχα είχαν οι βετεράνοι ποδοσφαιριστές της Ρόδου και του Διαγόρα που αγωνίστηκαν χθες στο καθιερωμένο ετήσιο φιλικό παιχνίδι της Μεγάλης Παρασκευής το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας.

Το σκορ ασφαλώς και περνάει σε δεύτερη μοίρα, ωστόσο για την ιστορία αναφέρουμε ότι ο Διαγόρας επικράτησε 2 – 1 με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με αντεπίθεση και πλασέ του Παπαμιχαήλ και οι «κυανέρυθροι» πέτυχαν δυο γκολ στην επανάληψη με τέρματα των Σάρλη και Βελή οι οποίοι σκόραραν με κεφαλιά.

Το «παρών» έδωσε στο Δημοτικό Στάδιο λιγοστός κόσμος, ενώ όσοι αγωνίστηκαν το χάρηκαν και αναπόλησαν τα παλιά.

Σημειώνεται ότι συμμετείχαν διάφορες γενιές βετεράνων με τους πολύ παλιούς όπως ο Αντώνης Κυπριώτης και ο Γιάννης Καραντάνης μέχρι και τους νεότερους όπως ο Φαρμακίδης, ο Ροδανάκης και ο Σαββιδάκης. Άπαντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά, σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι.

Φωτογραφίες: Έφη Καστελλοριζιού

Σάββας Ορφανίδης: «Τρεις νίκες και βλέπουμε»