Κολύμβηση: Πέντε χρυσά για τους «Πιγκουίνους»

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1229 ΦΟΡΕΣ

Πέντε χρυσά μετάλλια κατέκτησε η κολυμβητική ομάδα των «Πιγκουίνων» η οποία συμμετείχε στο Θερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών που διεξήχθη στην Αθήνα.

Σημειώνεται ότι από τα μετάλλια αυτά τα πέντε ήταν χρυσά. Στην ανακοίνωση που εξέδωσε ο Σύλλογος αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Με μεγάλη επιτυχία ολοκλήρωσε η ομάδας μας τους αγώνες της στην Αθήνα με 5 μετάλλια από τα οποία 2 χρυσά, 2 ασημένια και 1 χάλκινο και παρουσία σε δέκα 8αδες αγωνισμάτων. Είναι αξιοσημείωτο ότι η ομάδα μας κατέλαβε την 18η θέση σε πάνω από 50 σωματεία που συμμετείχαν στην περιφέρεια Αττικής στον σχετικό πίνακα μεταλλίων.

Κάτι που μας γεμίζει μεγάλη χαρά αν αναλογιστούμε την μεγάλη προσπάθεια που καταβάλλουν οι αθλητές από τη Ρόδο για να συμμετέχουν σε πρωταθλήματα. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές».

Σάββας Ορφανίδης: «Τρεις νίκες και βλέπουμε»