Συνέχεια προετοιμασίας του Κολοσσού με δυνατά φιλικά

Συνέχεια προετοιμασίας  του Κολοσσού με δυνατά φιλικά

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 354 ΦΟΡΕΣ

Την ήττα με σκορ 87-69 γνώρισε ο Κολοσσός H Hotels Collection από το Περιστέρι bwin, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας μακριά από τη Ρόδο προχθές το βράδυ.

Το πρώτο δεκάλεπτο, πάντως, ήταν ισορροπημένο, με την ομάδα του νησιού μας να το κλείνει μπροστά (22-23). Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε υπέρ τους 48-40.

Στο δεύτερο μέρος ο Κολοσσός δεν ήταν τόσο εύστοχος, με τη διαφορά να μεγαλώνει και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου στο 69-55. Ίδια ήταν η εικόνα και στην τέταρτη περίοδο, για το τελικό 87-69.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 48-40, 69-55, 87-69
Περιστέρι bwin (Σπανούλης): Ράγκλαντ 4, Χαντς 17 (1 τριπ.), Ντάνγκουμπιτς 5, Κασελάκης 5 (1), Ρένφρο 16, Ζούγρης 7, Πουλιανίτης 4, Χουγκάζ 5, Μήτρου-Λονγκ 14 (2), Γουίλιαμς 10 (2), Μαραγκουδάκης, Αλεξάκης, Χατζής.

Κολοσσός H Hotels Collection (Σεγκούρα): Περάντες 6, Ουτόμι 5, Γιόργκενσεν 9 (3), Πόλι 12 (1), Μπραΐκοβιτς 8, Παπαγιάννης, Γόντικας 2, Σίμονς 11 (2), Κολοβέρος 10, Μπιλλής 3, Πετρόπουλος 2, Καμαριανός.

Χθες το βράδυ ο Κολοσσός επρόκειτο να δώσει άλλο ένα φιλικό κεκλεισμένων των θυρών με το «νεοφώτιστο» Μαρούσι και στη συνέχεια θα ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη για τις αναμετρήσεις με Άρη στις 18 Σεπτεμβρίου, ΠΑΟΚ στις 20 και Ηρακλή στις 21. Στις 27 Σεπτεμβρίου θα βρεθεί ξανά στην Αθήνα για την αναμέτρηση απέναντι στο Λαύριο.

Σάββας Ορφανίδης: «Τρεις νίκες και βλέπουμε»