«Ασημένια» η Σταυρούλα Μαργαρίτη στο πρωτάθλημα beach volley των ενόπλων δυνάμεων και σωμάτων ασφαλείας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1374 ΦΟΡΕΣ

Στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου στο club «Καράβι», στον Μαραθώνα, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα beach volley Γυναικών των ενόπλων δυνάμεων και των σωμάτων ασφαλείας.

Στους αγώνες συμμετείχαν ομάδες από τον στρατό ξηράς, την πολεμική αεροπορία, την αστυνομία, το λιμενικό και την πυροσβεστική.

Με την ομάδα του στρατού ξηράς αγωνίσθηκε και η αθλήτρια της Τελχινίδας Σταυρούλα Μαργαρίτη κι έχοντας συμπαίκτρια τη Χρυσάνθη Αναγνωστοπούλου κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο, αφού στον τελικό της διοργάνωσης ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες από τις Κατερίνα Σταυροπούλου και η Παναγιώτα Λάιου της Ελληνικής Αστυνομίας 0-2 σετ (11-15,11- 15).

Το χάλκινο μετάλλιο πήρε η πυροσβεστική με τις Ευαγγελία Βασιλά και Αναστασία Χαζαρίδη που νίκησαν στον μικρό τελικό με 2-0 σετ (15-07, 15-06) τις Χριστίνα Φαράτζου και Αποστολία Παπαδημητρίου (αεροπορία).

Με την ομάδα του λιμενικού αγωνίστηκε και η Ελένη Μητροπούλου, αθλήτρια και αυτή για πολλά χρόνια της Τελχινίδας.

Σάββας Ορφανίδης: «Τρεις νίκες και βλέπουμε»