Κατά την πρόσφατη συνεδρίασή της, η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΔ έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις:

Δ. Μακρυδημήτρης (Κλεόβουλος Λίνδου), Χρ. Παπαβασιλείου (Δόξα Καρδάμαινας)

Με 1 αγωνιστική:
Ι. Πης (Δόξα Καρδάμαινας) -Στον Ηρακλή Μαριτσών επιβάλλεται η έγγραφη επίπληξη και χρηματικό πρόστιμο 50 ευρώ.

Παραιτείται ο Α.Ο. Φαληρακίου
Δεν θα πάρει τελικά μέρος στοπ πρωτάθλημα της Γ' Κατηγορίας ο Α.Ο. Φαληρακίου καθώς δήλωσε ότι παραιτείται λόγω αδυναμίας συγκρότησης ομάδας.

Στην ανακοίνωση που εξέδωσε, η Πειθαρχική Επιτροπή αναφέρει τα εξής: «Όλοι οι αγώνες θα κατακυρώνονται με σκορ 3-0 υπέρ των αντίπαλων σωματείων, τυχόν υπάρχουσες ποινές εκτίονται μόνο για τις αντίπαλες της παραιτηθείσης ομάδος (Άρθρο 17’ παρ. 2’ του ΚΑΠ).

Επίσης στην ομάδα «Α.Ο. ΦΑΛΗΡΑΚΙΟΥ» επιβάλλει την ποινή αφαίρεσης πέντε (5) βαθμών από την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και πέντε (5) βαθμών από την επόμενη αγωνιστική περίοδο και επιβάλλεται χρηματικό πρόστιμό διακοσίων πενήντα (250) ευρώ (Άρθρο 17’ παρ. 2’ του ΚΑΠ)». -Σε έγγραφη απολογία μέχρι την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου καλείται η Δόξα Καρδάμαινας και ο εκπρόσωπός της Δ. Παντελής.

«Θέλουμε έναν ανταγωνιστικό Ταξιάρχη»

Φοίβος: Θέλουν να κάνουν «διπλό» στη Χίο

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!