Απόλλων Πατρών και Άρης ρυθμιστές της πορείας του Κολοσσού…
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1038 ΦΟΡΕΣ
Δύσκολες αναμετρήσεις περιμένουν τον Κολοσσό τις επόμενες βδομάδες στην Basket League για… επιστροφή και πάλι στις νίκες, μετά από τα αρνητικά αποτελέσματα με αντίπαλο το Λαύριο εκτός και τον Ολυμπιακό εντός έδρας.
Καταρχάς, οι «θαλασσί» μεθαύριο πάνε στην Πάτρα για τον αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα και σίγουρα έχουν τις δυνατότητες να φύγουν με τη νίκη, ενώ σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΕΣΑΚΕ, η συνάντηση της 5ης αγωνιστικής με τον Άρη στην Καλλιθέα θα γίνει το Σάββατο 4 Νοεμβρίου και ώρα 18.00.
Στα καλά νέα είναι το ότι ο Λόντον Περάντες τίθεται κανονικά στη διάθεση του Κούρο Σεγκούρα, ενώ μετά τις εμφανίσεις στη 2η και 3η αγωνιστική, φαίνεται πως έχει χτυπήσει… καμπανάκι για συγκεκριμένους παίκτες.
Έτσι, τα αποτελέσματα των παραπάνω αναμετρήσεων θα κρίνουν το κατά πόσο η ομάδα μπορεί να πορευτεί όπως πρέπει προς υλοποίηση των στόχων της.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 4ης αγωνιστικής
ΣΑΒΒΑΤΟ (28/10):
«Α. Παπανδρέου» (17:15): Περιστέρι- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ3)
(Τσαρούχα-Τσολάκος- Κατραχούρας/Παυλόπουλος)
Άγιος Θωμάς (19:00): Μαρούσι- Καρδίτσα
(Παπαπέτρου-Μπακάλης Ι.-Κωνσταντινίδου/Διμπινούδης)
Περιβόλα (20:15): Απόλλων Πάτρας-Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ3)
(Τηγάνης- Λόρτος-Χριστινάκης/ Πίγκας)
ΚΥΡΙΑΚΗ (29/10):
Αλεξάνδρειο (17:15): Άρης-Α.Ε.Κ. (ΕΡΤ3)
(Συμεωνίδης-Τσιμπούρης- Ζακεστίδης/Παραλυκίδης)
Λαύριο (20:15): Γ.Σ. Λαυρίου- Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ3)
(Τζιοπάνος- Αγραφιώτης- Τσώνος/ Ελευθεριάδης)
ΔΕΥΤΕΡΑ (30/10):
Σ.Ε.Φ. (20:15): Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ3)
(Πουρσανίδης Γ.- Καρπάνος- Θεονάς/ Ελευθεριάδης- Ντίνος)
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής
ΣΑΒΒΑΤΟ (04/11):
Ο.Κ.Α.Λ. (17:15): Α.Ε.Κ.- Καρδίτσα (ΕΡΤ3)
Καλλιθέα Ρόδου (18:00): Κολοσσός Ρόδου- Άρης (ΕΡΤ Sports 1)
Άγιος Θωμάς (20:15): Μαρούσι- Περιστέρι (ΕΡΤ3)
ΚΥΡΙΑΚΗ (05/11):
PAOK Sports Arena (17:15): Π.Α.Ο.Κ.- Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)
«Δ. Τόφαλος» (20:15): Προμηθέας Πάτρας- Γ.Σ. Λαυρίου (ΕΡΤ3)
ΔΕΥΤΕΡΑ (06/11):
Ο.Α.Κ.Α. (20:15): Παναθηναϊκός- Απόλλων Πάτρας (κ.θ. ΕΡΤ3).