Κατά την πρόσφατη συνεδρίασή της, η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΔ έλαβε τις ακόλουθες αποφάσεις:

Με 5 αγωνιστικές: Επ. Ντύσιος (ΠΑΟΚ Ρόδου)
Με 3 αγωνιστικές: Η. Μηνδρινός (Κλεόβουλος Λίνδου)
Με 1 αγωνιστική: Στ. Δεληγιάννης (ΠΑΟΚ Ρόδου, Κ. Θανόπουλος (Ηρακλής Λάρδου), Α. Καρδούλιας (Ηρακλής Λάρδου), Ζ. Πολυτσέρης (Α.Ε. Κατταβιάς), Ν. Σπαχιού (Απόλλων Καλυθιών).

-Με ποινή αποκλεισμού μιας αγωνιστικής τιμωρείται ο προπονητής του ΠΑΟΚ Ρόδου Νίκος Παρούσης καθώς και ο προπονητής του Πολύστρατου Λαέρμων Γιάννης Κρητικός.

Παραιτήθηκαν τα «Ελάφια»
Μετά τον ΑΟ Φαληρακίου και τα «Ελάφια» παρότι δήλωσαν συμμετοχή δεν θα πάρουν μέρος στο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας.

Η Πειθαρχική Επιτροπή, αποφάσισε τα ακόλουθα:
«Όλοι οι αγώνες θα κατακυρώνονται με σκορ 3-0 υπέρ των αντίπαλων σωματείων, τυχόν υπάρχουσες ποινές εκτίονται μόνο για τις αντίπαλες της παραιτηθείσης ομάδος (Άρθρο 17’ παρ. 2’ του ΚΑΠ).
Επίσης στην ομάδα «ΑΠ ΕΛΑΦΙΑ ΡΟΔΟΥ» επιβάλλει την ποινή αφαίρεσης πέντε (5)

βαθμών από την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και πέντε (5) βαθμών από την επόμενη αγωνιστική περίοδο και επιβάλλεται χρηματικό πρόστιμό διακοσίων πενήντα (250) ευρώ (Άρθρο 17’ παρ. 2’ του ΚΑΠ)».

«Θέλουμε έναν ανταγωνιστικό Ταξιάρχη»

Φοίβος: Θέλουν να κάνουν «διπλό» στη Χίο

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!