Τοπικό βόλεϊ: Επικράτησαν με 3-0 οι γυναίκες της Τελχινίδας

Τοπικό βόλεϊ:  Επικράτησαν με 3-0 οι γυναίκες της Τελχινίδας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 852 ΦΟΡΕΣ

Χωρίς να πιάσουν καλή απόδοση οι γυναίκες της Τελχινίδας επικράτησαν εκτός έδρας του Φοίνικα με 3-0 σετ.

Οι γηπεδούχοι, που παρουσιάστηκαν με ελλείψεις στη σύνθεσή τους, απείλησαν τις νικήτριες μόνο στο 2ο σετ.

ΑΕΣΠ Φοίνικας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 84΄ (14-25 σε 27’, 23-25 σε 27΄και 21-25 σε 30’).

Φοίνικας: (Γιώργος Σταυρόπουλος) Γιαννακουδάκη, Γιάννη, Καραγιάννη (λ), Κατσαβού, Γιαλουση, Λώλη, Νάξη, Νόβα, Σαΐτη (λ), Μπότσαρη, Τριανταφύλλου, Σκούμβρου και Τοτόροβα.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκιούλ Μπεκίρογλου, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Ιωάννα Χατζηδάκη, Μιχαέλα Ευσταθίου, Μίρκα Στρατάκη, Πάολα Σουσάρι, Σταυρούλα Μαργαρίτη, Ραφαηλία Κουφομανώλη και Αγάπη Λορέντζου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Ιγγλέση και ο Πάνος Μπαλής.

«Θέλουμε έναν ανταγωνιστικό Ταξιάρχη»

Φοίβος: Θέλουν να κάνουν «διπλό» στη Χίο

Σκοπός η ισοφάριση, δεδομένη η κοινωνική ευαισθησία του Κολοσσού H Hotels Collection!