Ο γνωστός μας ισχυρός και παθιασμένος Γ.Σ. Δωδεκάνησος στην κορυφή!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 703 ΦΟΡΕΣ

Χωρίς κόσμο στο Βενετόκλειο, το περασμένο Σάββατο, εξαιτίας του ότι η εγκατάσταση δεν έχει άδεια πυρασφάλειας και με τον Μιχάλη Χατζηδημητρίου να δίνει… μαθήματα πάθους, προσήλωσης και δυναμισμού, ο Γ.Σ. Δωδεκάνησος κέρδισε την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στην Α1 ΟΣΕΚΑ.

Παρότι το ημίχρονο έληξε στο 24-24 και το γ’ δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, ο έμπειρος παίκτης της ομάδας με αμαξίδιο από τη Ρόδο άλλαξε, αν κι έπαιξε τραυματίας, στο τέλος την εικόνα του αγώνα κι έδωσε ουσιαστικά τη νίκη με 61-43.

Έτσι, ο Γ.Σ. Δωδεκάνησος είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική έχει ν’ αντιμετωπίσει τον ισχυρό Άτλαντα εκτός έδρας.

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 24-24(ημ.), 42-35, 61-43
Διαιτητές: Ξανθός- Μελλίνη

Γ.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ (Μαρουλλάκης- Μποσγανάς): Λουκάς, Χαμαντί 6, Σκορδάς, Χεναγκίρ 16, Χατζηδημητρίου Μ. 2, Χατζηδημητρίου Ε. 6, Μαρουλλάκης 8, Χατζηκαντής 4, Γκρέι 19.

Α.Ε.Κ. (Γεωργαντάς): Θεοχάρης, Φερέτος 2, Χαλδαίος, Αλ Χουσεϊν 4, Ζαφειρόπουλος, Πανίδης 5, Οζμπουντάκ 14, Γκιουρκάν 18.