Ένας… περίπατος του Α.Ε.Ρ.Α. με την Α.Ε. Μεσολογγίου στ’ Αφάντου

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 837 ΦΟΡΕΣ

Μετά από σχεδόν δύο μήνες, ο Α.Ε.Ρ.Α. πήρε ξανά νίκη και μπορεί να βλέπει περισσότερο αισιόδοξα την παρουσία του στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, συνεχίζοντας τον αγώνα της παραμονής. Χθες στ’ Αφάντου για την 23η αγωνιστική, επιβλήθηκε της ουραγού Α.Ε. Μεσολογγίου ανέτως με 5-1 , ελέγχοντας από την αρχή μέχρι και το τέλος την αναμέτρηση, που δεν …σηκώνει καν κριτική.

Φάσεις και γκολ
17’ Μετά από κάθετη πάσα του Κιοσεογλου, ο Γκέτσι έπεσε εντός περιοχής από το τάκλιν του Βαρουχου και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, απ’ όπου κι ευστόχησε ο παίκτης που το κέρδισε, για το 1-0 του ΑΕΡΑ.
37’ Σημαντική χαμένη ευκαιρία του Α.Ε.Ρ.Α., όταν έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση και σέντρα του Στοΐνοβιτς από τα αριστερά, ο Φερεντινος δε μπόρεσε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

48’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκέτσι και κεφάλια πάσα του Παναγιωτόπουλου, ο Λαθουρης σούταρε και σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
51’ Μπαλιά του Σουλάι για τον Φερεντίνο και διαγώνιο σουτ του δεύτερου για το 2-0.
52’ Νέο σουτ του Ντρούκα από πλάγια, πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
54’ Με σουτ ο Νικολόπουλος μείωσε για το Μεσολόγγι, αλλά οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν, αφού είχαν σταματήσει στη φάση λόγω τραυματισμού αντιπάλου 2-1.

56’ Ο Κάκκος ανέτρεψε τον Λαθούρη και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κιοσέογλου για το 3-1.
63’ Σουτ του Γκέτσι, πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
69’ Απευθείας κόκκινη κάρτα σε Στοΐνοβιτς και Μπαλαμπανη εξαιτίας του μεταξύ τους διαπληκτισμού…
84’ Εκτέλεση κόρνερ του Βόικου κι ο Σουλάι με κεφαλιά έκανε το 4-1.
89’ Πάσα του Παναγιωτόπουλου για τον Σπαχιού που πέρασε τον Μάντη κι έκανε το 5-1.

Διαιτητής ήταν ο Κελεκίδης με βοηθούς τους Παπαηλία και Πρασσά.
Α.Ε.Ρ.Α. (Δημήτρης Γκάιδας): Τσαβαρής, Κορλός (80’ Βόικος), Στοΐνοβιτς, Παναγιωτόπουλος, Νόνης, Σουλάι, Ζέλεφ, Φερεντίνος, Κιοσέογλου (71’ Σταματούλλας), Γκέτσι (76’ Σπαχιού), Λαθούρης.

Α.Ε. Μεσολογγίου (Βασίλης Παστρωμάς): Μαντής, Κοκώνης Ε., Μανετάς (57’ Κράνης), Κάκκος, Μπαλαμπάνης, Παναγιωτίδης, Βαρούχος Κ., Νικολόπουλος (79’ Ντρούκας), Κοκώνης Σ., Μιχαλόπουλος, Κουφός (46’ Ζαβιτσάνος).

Αθλητικοί αγώνες δημοτικών σχολείων στο ΔΑΚ «Καλλιπάτειρα»

Αύριο στις 2μ.μ. στην Κρήτη ο Διαγόρας

Η ήττα του Κολοσσού H Hotels Collection από το Περιστέρι bwin, ο απίστευτος Χατζηνικόλας και το BCL από τη νέα σεζόν...