Απίστευτος ο Κολοσσός H Hotels Collection στην Καλλιθέα, συνεχίζει για την εξάδα!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 2152 ΦΟΡΕΣ

Σημαντική νίκη με σκορ 95 – 79 σε βάρος του ΠΑΟΚ mateco στο κλειστό της Καλλιθέας πέτυχε ο Κολοσσός H Hotels Collection. Οι «θαλασσί» μάλιστα κατάφεραν να καλύψουν και τη διαφορά της ήττας τους στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (-12) και έτσι διατήρησαν τις ελπίδες τους για την κατάκτηση της 6ης θέσης που οδηγεί στα play off του πρωταθλήματος της Stoiximan Basket League. Οι "θαλασσί" έπαιξαν πολύ καλά στην επανάληψη κάνοντας άμυνα …για σεμινάριο, ενώ και επιθετικά ήταν πάρα πολύ καλοί.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 20-19, 45-47(ημίχρονο), 79-62, 95-79Διαιτήτευσαν οι Τσιμπούρης, Τηγάνης και Μαρινάκης.

Κολοσσός H Hotels Collection (Σεγούρα): Γκάουντλοκ 24(3), Ουτόμι 13(2), Κολοβέρος 8, Μπραϊκοβιτς 16, Πετρόπουλος, Μπιλλής 3, Καμαριανός, Σίτου 3, Πόλεϊ 15(1), Περάντες 13(1).

Π.Α.Ο.Κ. mateco (Νεραντζάκης): Τάουνς 8, ΜακΝις 11, Τσιακμάς, Σχίζας 2, Τσαϊρέλης 3, Φρίντρικσον 20(2), Μαργαρίτης 11(1), Ουίλιαμς 11, Μίχαλακ 7(1), Άλστον 6