Η ισοπαλία στο Διαγόρας-Παναχαϊκή αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς…

Η ισοπαλία στο Διαγόρας-Παναχαϊκή  αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς…

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 777 ΦΟΡΕΣ

Ισόπαλη 2-2 έληξε η χθεσινή αναμέτρηση του Διαγόρα με την Παναχαϊκή στο δημοτικό μας στάδιο για την 3η αγωνιστική των play out στη Super League 2. Παρά το κάκιστο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, οι «κυανέρυθροι» στη μοναδική ουσιαστική τους ευκαιρία σκόραραν, με τις περισσότερες φάσεις να καταγράφονται στην επανάληψη.

Όταν οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, εξαιτίας λάθους του τερματοφύλακα, ο Μανιάς είχε και πάλι τη… λύση για να βάλει μπροστά την ομάδα του που ισοφαρίστηκε ωστόσο, πληρώνοντας κάποια λάθη στην άμυνα.

Φάσεις και γκολ
28’ Το πρώτο σουτ στον αγώνα του Τραορέ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Λαδάς.

40’ Εκτέλεση φάουλ του Λεσάι και ο Δημητρίου εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία στην άμυνα της Παναχαϊκής, για να σκοράρει με κεφαλιά, και να κάνει το 1-0
50’ Μετά από σέντρα του Μασούρα, ο Λαδάς έκανε το λάθος και ουσιαστικά σαν να έσπρωξε την μπάλα στο βάθος της εστίας του, κάνοντας το 1-1.

55’ Με ένα εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μανιάς σκόραρε κι έβαλε μπροστά ξανά τον Διαγόρα. 2-1. Στη φάση αυτή ο Μανωλάκης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα εξαιτίας άσεμνης χειρονομίας κατά τους πανηγυρισμούς.
74’ Διαμαρτυρίες της Παναχαϊκής για πέναλτι μετά από μαρκάρισμα κι ανατροπή του Χριστόπουλου από τον Λαδά.
80’ Μετά από σέντρα του Μασούρα, ο Ντε Τόμας ισοφάρισε με κεφαλιά για την Παναχαϊκή. 2-2

Διαιτητής ήταν ο Γιάννης Ανδρικόπουλος από τις Κυκλάδες με βοηθούς τους Απτόσογλου και Νιδριώτη από την Αθήνα.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Λαδάς, Αρίας, Σταματούλλας, Δημητρίου, Μανωλάκης, Μασούρας, Παπατόλιος, Τσιαντούλας (90’ Ματίγιεβιτς), Αντεσίνα (58’ Νικολής), Λεσάι (81’ λ.τ. Βολάκης), Μανιάς.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Καραγιάννης (68’ Μπόουνεν), Μπαρέ, Ζαμόρα (46’ Χριστόπουλος), Μπαξεβάνος, Μασούρας, Προύντζος (83’ Πετράτος), Τραορέ, Γαϊτανίδης (68’ Νάστος), Ντε Τομάς, Ντε Ολιβέιρα (68’ Παπαηλίου)