Νίκη …με Δρόσο ο ΑΟ Δικαίου!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 113 ΦΟΡΕΣ

Επικράτησε την Πέμπτη το βράδυ του Ποσειδώνα Καρπάθου με 1-0

Με ένα γκολ του Χρήστου Δρόσου στο 83΄ το Δίκαιο κατάφερε να επικρατήσει της ομάδας του Ποσειδώνα Καρπάθου στο παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας Blue Star Ferries.

Με αυτή του τη νίκη το Δίκαιο επέστρεψε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα κάνοντας πράξη αυτό που επιζητούσε στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Την επιστροφή στην Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στον Β΄Ομιλο.

Οι παίκτες του Γιάννη Μανούσογλου ήταν δραστήριοι κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο πρώτο η ομάδα του Ποσειδώνα κάλυπτε σωστά τους χώρους και έψαχνε στην κόντρα την αντεπίθεση με το ημίχρονο να λήγει χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Γιάννη Μανούσογλου ανέβασε την απόδοση της, πίεσε και κατάφερε τελικά να πάρει το "τρίποντο" με το γκολ του Χρήστου Δρόσου στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης (0-1)

Από τον Ποσειδώνα άρεσαν περισσότερο οι Σπανός Ε. και Μπαριαμάϊ. Από το Δίκαιο καλύτεροι ήσαν οι Χατζησουλεϊμάν, Δρόσος και Μποϊλής.

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία των κ.κ. Ατσικνούδα ,Λατσού και της κ. Βούλγαρη.

Ποσειδώνας: Γαλάνης, Βογιατζιδάκης, Χριστόπουλος, Σπανός Ι., Λάμπρου, Μπαριαμάϊ,, Μακρυμανώλης (65΄Μπάρλος), Νασόπουλος, Τσαβέλης, Σπανός Ε., Μαντικός.
Δίκαιο: Ντιμιτρίεβιτς, Θεοδώρου, Κουρζής, Φυτάς, Τριμάττης (89΄Βρεττης), Μποϊλής, Βλαντιμίρωφ (88΄Παϊσανίδης), Μαριάς, Τηνιακός, Χατζησουλεϊμάν, Δρόσος (90΄Λόλης).
Με γκολ του Χρήστου Δρόσου το Δίκαιο επικράτησε του Ποσειδώνα Καρπάθου με 1-0 (ΦΩΤΟ ΒΙΚΤΩΡ)

Γ. Τριχιάς: «Όσο προχωράμε, τόσο καλύτερο για τα παιδιά»