Επιστροφή στις νίκες για Ορφέα

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 108 ΦΟΡΕΣ

Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 2-0 των Ιπποτών χθες στους Αγίους Αποστόλους

Στις νίκες επανήλθε χθες ο Ορφέας στους Αγίους Αποστόλους, ως τυπικά γηπεδούχος στην αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας (α’ όμιλος) με τους Ιππότες.

Στο 35’, αφού ανατράπηκε ο Στόιος στην περιοχή, δόθηκε πέναλτι και ο Στεργιόπουλος από την άσπρη βούλα δεν αστόχησε, κάνοντας έτσι ο Ορφέας το 0-1.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν δύο τα τέρματά τους, όταν ο Λουκίσσας πήρε ωραία μπαλιά και μπήκε στην περιοχή πλασάροντας εύστοχα.

Στη φάση αυτοί οι Ιππότες διαμαρτυρήθηκαν υποστηρίζοντας πως ξεκίνησε από μπαλιά που πήρε παίκτης της αντίπαλης ομάδας μέσα στην περιοχή ύστερα από εκτέλεση ελεύθερου του τερματοφύλακα.

Διαιτητής ήταν ο Σάββας Τσοπανάκης με βοηθούς τους Ορφανό και Τάσση.

Ορφέας: Μαυρουδής, Τσικούρης, Διακοηλίας (79’ Τσιριγώτης), Μπουμπουλάκη, Στόιος, Μανδαλιός (73’ Ντουμάζιος), Κούτσι, Γεωργιάδης (65’ Παπανικολάου), Τσιώμος, Στεργιόπουλος, Λουκίσσας.
Ιππότες: Σαγρής, Μαρίνος, Τραγάκης (50’ Γκίνος), Κουράνι, Φωτάρας, Τζελάι, Ντούσκου, Ταφάνι, Εμίρογλου, Αλιάι (60’ Παγκράτης), Καπουράνι.

Δημήτρης Γκάιδας: «Δεν υπάρχει απογοήτευση»

Παναγιώτης Σπάρταλης: «Το αξίζαμε, δίκαιη η παραμονή μας!»

Σάββας Ορφανίδης: «Ο Φοίβος θέλει πάντα να πρωταγωνιστεί!»